سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

ثبت چهار وقف جدید در نوروز امسال - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ثبت چهار وقف جدید در نوروز امسال

ثبت چهار وقف جدید در نوروز امسال


مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از ثبت چهار وقف جدید در نوروز سال 93 در استان خبر داد و گفت: یک باب منزل مسکونی و محوطه آن به مساحت 200 مترمربع به ارزش 700 میلیون ریال به نیت کمک برای مصارف و هزینه های طلاب و حوزه علمیه شهرستان لاهیجان به نام اکبر غلام دوست شاده سری و همسر وی به عنوان اولین وقف سال 93 به ثبت رسید.

حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی افزود : واقف خیراندیش تالشی به نام رحیم الله فتحی 500 متر مربع زمین در روستای جوکندان تالش به ارزش 250 میلیون ریال را به نیت احداث مسجد وقف کرده است. به گفته وی سومین وقف جدید سال امسال نیز به نام افسر جوادی واقف تالشی که شش دانگ خانه و محوطه آن به ارزش 500 میلیون ریال را در روستایی در ماسال با نیت هزینه های جاری بقعه متبرکه سید ابوجعفر و هزینه های برپایی محفل های مربوط به ختم قرآن کریم به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان یادآور شد: همچنین شکرالله سیرتی کلنگستانی واقف خیراندیش صومعه سرایی نیز یک باب مغازه و 130 مترمربع زمین به نیت هزینه های جاری بقعه متبرکه سید حسین (ع) این شهرستان وقف کرد. وی گفت: چهارمین وقف جدید نوروز امسال نیز در صومعه سرا به ارزش 200 میلیون ریال به ثبت رسیده است./

منبع: خبر گیلان