رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

تکیه بر توان پژوهشی جهاددانشگاهی بستری بین المللی برای دستیابی به اولویت هاست - نمایش محتوای خبر

 

 

تکیه بر توان پژوهشی جهاددانشگاهی بستری بین المللی برای دستیابی به اولویت هاست

شناسه : 64200119

دبير كميسيون ملي يونسكو گفت: با جلب مشاركت هاي مردمي، برگزاري كارگاه هاي آموزشي و تخصصي، چه در حوزه هاي اجتماعي و آسيب شناسي و چه در حوزه هاي تحقيقاتي با تكيه بر توان موسسات پژوهشي مانند جهاددانشگاهي مي توان بستر بين المللي براي دستيابي به اولويت ها را، فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، دكتر سعيد آبادي دبير كميسيون ملي يونسكو ضمن تشكر از مجموعه مديريت شهري جهت برگزاري اين نشست و پیگیری های ستاد توسعه پایدار برای حضور اعضای یونسکو اظهار کرد: شهرداری رشت تنها شهرداری کشور است که دفتر توسعه پایدار آن فعال اشت و همین امر سبب شده ما با وجود تقاضاهای شهرداری های استان ها با دعوت شهرداری این شهر به رشت بیاییم و خوشبختانه نظم و آرامش موجود در شهر نشان دهنده وجود ساختار لازم براي انجام  فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي است .

دبير كميسيون ملي يونسكو، اولويت بندي و تعيين نقشه راه را موثر در حل مشكلات دانست و گفت: براي پيشبرد كليه اهداف نيازمند نظام مند بودن و تعيين اولويت ها هستيم.

وی با اشاره به اینکه مردم گیلان همیشه سرآمد بوده اند اظهار کرد: نباید این روزها با وجود مشکلاتی که در شهر وجود دارد همه شانه خالی کنیم و بگوییم این موضوع ربطی به ما ندارد زیرا هر کسی می تواند گوشه ای از این مشکلات را حل کند.

دكتر سعيد آبادي تاكيد كرد: با جلب مشاركت هاي مردمي، برگزاري كارگاههاي آموزشي و تخصصي، چه در حوزه هاي اجتماعي و آسيب شناسي و چه در حوزه هاي تحقيقاتي با تكيه بر توان موسسات پژوهشي مانند جهاددانشگاهي مي توان بستر بين المللي براي دستيابي به اولويت ها را، فراهم کرد.

وی در ادامه به مشكل آلودگي رودخانه هاي شهر رشت اشاره كرد و گفت: يقيناً براي احياي اين رودخانه ها راهكارهاي علمي و عملي وجود دارد و اين امر در سايه تبادل تجربيات، آگاه سازي مردم، ظرفيت و فرهنگ سازي، كارهاي ميداني، واقع بيني و بررسي دقيق تاثيرات بهداشتي و اجتماعي آلودگي، مسير خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شهر رشت همیشه در طول تاریخ در حوزه فرهنگ جلو بوده است و اولین کتابخانه ملی در رشت وجود داشته است، اضافه کرد: باید بتوانیم کتابخانه ملی رشت را ثبت جهانی کنیم .