جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تکمیل مجتمع های دامپروری گیلان نیازمند اعتبارات ملی و استانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل مجتمع های دامپروری گیلان نیازمند اعتبارات ملی و استانی است

شناسه : 63810880

رشت - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: برای تکمیل مجتمع های دامپروری در حال ساخت استان به اعتبارات ملی و استانی نیاز است.

ˈمختار مهدی زادهˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای 16شهرستان گیلان مجتمع های دامپروری طراحی شده بود که برای12شهرستان زمین مناسب تهیه شده ولی 10شهرستان گیلان هم اکنون دارای مجتمع های دامپروری هستند.

وی خاطرنشان کرد: از سال 85تاسال گذشته 60میلیارد ریال اعتبار برای مجتمع های دامپروری اختصاص داده شده است، در حالی که برای تکمیل زیرساخت این مجتمع ها به بیش از 400میلیارد ریال نیاز است.

وی با بیان اینکه مطالعات فاز یک و دو این مجتمع ها انجام شده است، یادآور شد: پیشرفت فیزیکی این مجتمع ها 10 تا 50درصد است که بطور متوسط این پیشرفت 20درصد ارزیابی می شود.

مهدی زاده اظهار کرد: برای این مجتمع ها 376واحد گاوداری با ظرفیت 11هزار راس و تعداد یک هزار و500 مورد اشتغالزایی مستقیم در12شهرستان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به نقش استان گیلان در طیور صنعتی کشور افزود: از یک میلیارد و 100میلیون جوجه کشی کشور 230میلیون قطعه از این جوجه کشی در گیلان تولید می شود.

وی گفت: گیلان در تولید شیر و گوشت مقام دوازدهم، تولید عسل پنجم، در مرغ اجداد و تولید مرغ مادر گوشتی رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.