جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تکمیل شدن ظرفیت مسکن مهر - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل شدن ظرفیت مسکن مهر

شناسه : 327258944

تکمیل شدن ظرفیت مسکن مهر

ظرفیت مسکن مهر رشت تکمیل شد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به واگذاری 14 هزار واحد مسکن مهر رشت در فاز نخست اشاره کرد و گفت : ظرفیت مسکن مهر شهر رشت برای واگذاری به مردم تکمیل شده است.
شعبانعلی خاوری با اشاره به احداث مسکن مهر در گیلان افزود : هزینه تمام شده به ازای هر متر مربع مسکن مهر رشت 320 هزار تومان است.
وی این مبلغ را بدون احتساب داخل واحدهای مسکن مهر مانند کابیت، کمد و پکیج عنوان کرد و گفت:  320 هزار تومان به ازای هر متر مربع برای انجام 85 درصد از واحدهای ساخت مسکن مهر است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه در برخی از موارد تلاش شده 15 درصد از هزینه‌های باقی‌مانده ساخت مسکن مهر جزو تکالیف پیمانکاران باشد، افزود : از آغاز احداث مسکن مهر تاکنون به غیر از عرضه سوخت که بخشنامه دولتی است، به قیمت پروژه‌های مسکن مهر اضافه نشده است.
خاوری با بیان اینکه مجموع آورده مردم برای واحدهای دارای پارکینگ با 108 متر زیربنا ، 36 میلیون تومان است گفت : آورده مردم برای واحدهای بدون پارکینگ 28 میلیون تومان است.
وی از اتمام ظرفیت خالی واحدهای مسکن مهر در گیلان خبر داد و افزود : ظرفیت واحدهای مسکن مهر در شهر رشت پر شده و تنها در 2 شهرستان تعداد معدودی واحد مسکن مهر دارای ظرفیت خالی است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهای سه‌جانبه مسکن مهر خالی است گفت : ابتدای امسال شرایط مسکن مهر در استان و دیگر نقاط کشور را تسهیل کردند تا مردم بتوانند این واحدها را دریافت کنند.
خاوری به تحویل تمام واحدهای مسکن مهر تا پایان شهریور ماه سال آینده به مردم در گیلان اشاره کرد و افزود : فاز نخست مسکن مهر رشت دارای 14 هزار واحد است و 60 هزار نفر در آن سکونت دارند.
وی با بیان اینکه زیرساخت تمام واحدهای تحویل شده به مردم مشکلی نداشته است گفت : اگر تمام جمعیت مسکن مهر رشت بخواهند ساکن شوند و از پرتال استفاده کنند، نیاز به بازنگری در زیرساخت‌ها دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به احداث تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب مسکن مهر رشت با انعقاد قرارداد 40 میلیارد تومانی اشاره کرد و افزود : این تصفیه‌خانه 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازهای آینده مسکن مهر و قسمتی از شبکه شهر رشت را برطرف می‌کند.
خاوری با اشاره به احداث نیروگاه برق 63 کیلوولت مسکن مهر رشت گفت : این نیروگاه برق نیاز آینده مسکن مهر رشت را برطرف می‌کند اما وضعیت کنونی گنجایش بارگذاری نهایی را ندارد و باید تغییراتی در آن انجام شود.
 
منبع : خبر گیلان