جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تولید و مصرف کالاهای داخلی یکی از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید و مصرف کالاهای داخلی یکی از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی است

شناسه : 56957192

تولید و مصرف کالاهای داخلی یکی از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی است

رشت - ایرنا - امام جمعه موقت املش گفت: یکی از شاخصه های مهم اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب تولید و مصرف کالاهای ایرانی است.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رمضانعلی پاکیزه در خطبه های نماز جمعه املش با اشاره به تهدیدات دشمنان نظام برای افزایش و تمدید تحریم ها گفت: معظم له در این خصوص با سخنان کوبنده خودشان، روی آوردن به اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که این سیاست کلان اقتصادی روشی مقتدرانه برای مقابله با هرگونه تحریمی است.

وی اظهار کرد: باید دولتمردان بنشینند حوزه هایی که دشمن با تکیه بر آنها درصدد فشار آوردن بر مردم است را شناسایی کنند که البته یکی از راههای کنترل آن، عدم وابستگی به غرب و روی آوردن به تولید و مصرف کالاهای داخلی است.

وی در ادامه با تبریک سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی در آموزش و پرورش گفت: تاسیس این نهاد در هشتم اسفند 1359 در دولت شهید رجایی و باهنر پوشش دادن به خلاء این امور در آموزش و پرورش بود که تاکنون بسیار تاثیرگذار بوده است.

امام جمعه موقت املش با اشاره به اهمیت کار آموزشی امور تربیتی در آموزش و پرورش افزود: گرچه عده ای می خواستند این نهاد را از بین ببرند اما واکنش انسان های مومن و رهبری نظام باعث شد تا جرأت نکنند این نهاد تربیتی منحل شود.

حجت الاسلام پاکیزه همچنین با یادآوری فرارسیدن 14اسفند روز احسان و نیکوکاری و تاسیس کمیته امداد گفت: خدمات نهاد کمیته امداد در جامعه بر کسی پوشیده نیست و این نهاد اکنون در حوزه های مختلف به کمک بیماران سرطانی، افراد بی سرپرست، نیازمندان، تهیه جهیزیه برای خانواده های بی بضاعت و تحت پوشش، اعطای تسهیلات خود اشتغالی به افراد تحت پوشش فعالیت دارد.

امام جمعه موقت همچنین با اشاره به سالروز هفته منابع طبیعی از عموم مردم خواست حافظ منابع ملی باشند و در طرح های اداره منابع طبیعی برای حفظ جنگل ها و مراتع مشارکت کنند.

شهرستان املش در شرق مرکز گیلان واقع شده است.