جهش تولید | شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان

شناسه : 203051870

تولید قطعات موسیقی گیلکی دفاع مقدس در صداوسیمای گیلان

دکتر علی طلوعی مدیرکل صداوسیمای مرکزگیلان گفت : ۱۰ قطعه موسیقی با کلام گیلکی با هدف تقویت روحیه ایثار و ترویج فرهنگ مقاومت و در راستای برگزاری کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید گیلان در صدا و سیمای این استان در حال تهیه و تولید است.
دکتر طلوعی اظهار داشت: هنرمندان گیلانی با تولید آثار هنری و موسیقی دفاع مقدس نقش مؤثر در انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل‌‌های آینده دارند.
وی با اشاره به اینکه این آثار در ساختار پاپ، محلی و سنتی ساخته می‌‌شود، افزود: سرودهای سرداران، شهید سربلند، سورخه‌پر، یادگار جبهه، شهید یادگاری، آب وخاک، گول شهید و راه شهادت به زبان گیلکی و سرود شهید به‌ گویش شرق گیلان و برخیز به زبان تالشی طراحی شده است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه ساخت 8 قطعه موسیقی به‌ پایان رسیده است ، تصریح کرد: ارسلان یاورزاده، علی حق‌ ره، میلاد نصرتی‌راد ، شاهین نامدار، مهدی اخوان، نیما شمشادی، علی نوری و جواد آزادبخت خوانندگان این آثار تولید شده هستند.
طلوعی نقش موسیقی بومی و محلی را در تقویت هویت فرهنگی و ملی مردم مؤثر دانست و گفت: شاعران و آهنگسازان گیلانی با خلق آثار هنری ضمن اعتلای فرهنگ ناب و با ارزش دفاع مقدس به استحکام زبان، اصالت و فرهنگ بومی استان کمک می‌کنند.
رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی کنگره 8000 شهید گیلان خاطر نشان کرد: نخستین کنگره ملی 8000 شهید استان گیلان با رویکرد فرهنگی اردیبهشت سال آینده در رشت برگزار می‌شود.