رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

توسعه و تحول رشت با اجرای طرح بازآفرینی این شهر - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه و تحول رشت با اجرای طرح بازآفرینی این شهر

شناسه : 194637009

توسعه و تحول رشت با اجرای طرح بازآفرینی این شهر

مسوولان شهری رشت امروز در نشستی با مدیران و برنامه سازان صدا و سیمای مرکز گیلان طرح بازآفرینی محیط شهری رشت را تشریح کردند.
شهردار رشت در این نشست گفت: این طرح باهدف توسعه و تحول فضای عمومی و فرهنگی رشت و در مدت 5 سال اجرا می شود.
شهردار رشت در این نشست با بیان اینکه مطالعات طرح بازآفرینی اين شهر از سال 91 آغاز شده گفت : جلب مشارکت مردم ، برندسازی رشت و ظرفيت هاي اين شهر و نيز جذب  سرمایه گذاران استانی ، ملی و بین المللی سه رکن اساسي طرح بازآفريني رشت است.
محمدعلی ثابت قدم در ادامه با بیان اینکه 45 پروژه بزرگ در طرح بازآفرینی شهر رشت در حال اجراست ، تجهیز و مقاوم سازی ، ارتقای رفاه اجتماعی ، مشارکت اجتماعات محلی ، توسعه گردشگری به ویژه گردشگری ، فرهنگی ، هنری و سلامت و حفاظت از ارزش ها در محدوده ها و محلات تاریخی رشت را از اهداف جامع این طرح اعلام کرد.
وي افزود : فاصله گرفتن از تنبلی شهری با برجسته کردن توسعه انسانی و انسان محور کردن برنامه های شهری از الزامات طرح بازآفريني رشت است.
محمدعلی ثابت قدم با بيان اينکه رشت در سال های گذشته فرصت سوزی زیادی کرده ، انتظارات مديريت شهري از رسانه استاني را تبيين کرد و گفت: صداوسيما با توجه به جايگاهش در افکار عمومي مي تواند در زمينه شتاب بخشي به مشارکت مردم ، انتقال و مديريت هوشمند پيام با هدف انتقال واقعيات و افزايش تاثرپذيري مردم و همچنين کمک به استيفاي حقوق شهرداري از دستگاه هاي اجرايي به مديريت شهري کمک کند.
در ادامه این نشست حسن ظهیری قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان نيز با بیان اینکه رسانه ملي زبان گویای مردم است گفت : صدا و سیمای مرکز گیلان ضمن حمایت از مديريت شهري رشت برای اجرای طرح های توسعه اين شهر، انتظارات مردم و مشکلاتشان را نیز با رويکردي تخصصي ، هنرمندانه و هوشمندانه پیگیری کرده و تلاش مي کند با انعکاس نظرات مردم به فرآيند توسعه شهري کمک کند.

منبع : خبرگیلان