جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

توسعه فرهنگی لازمه توسعه پایدار - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه فرهنگی لازمه توسعه پایدار

شناسه : 315991439

توسعه فرهنگی لازمه توسعه پایدار

توسعه فرهنگی لازمه توسعه پایدار است.
نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار مسئولان و جمعی از کارکنان  فرهنگ و ارشاد و اسلامی ، کتابخانه های عمومی  و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  گفت : برای رسیدن به توسعه فرهنگی ابتدا باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی را گسترش داد.
نماینده ولی  فقیه در گیلان  در این دیدار که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد
با بیان اینکه رسیدن به توسعه پایدار بدون توسعه فرهنگی امکان پذیر نیست گفت : برای رسیدن به این هدف مهم فرهنگ مطالعه را باید بین همه قشرهای جامعه به ویژه نسل جوان نهادینه کرد. 
آیت الله زین العابدین قربانی تصریح کرد : اگر چه دسترسی به مطالب علمی در فضاهای مجازی آسان است و کتاب کتابخانه برای بعضی ها مفهومی ندارد اما حلاوت و تاثیر گذاری مطالعه کتاب  جایگزین ندارد.
وی با اشاره به اینکه دانشمندان و فرهیختگانی همانند علامه طباطبایی و شهید مطهری آثار مکتوب ارزشمندی از خود به یادگار گذاشته اند گفت : برای توسعه فرهنگی باید آثار بزرگان دین و علم را بیشتر منتشر کرد.
مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان و همچنین سرپرست کتابخانه های عمومی گیلان نیز هرکدام  نظراتشان را در خصوص افزایش سرانه مطالعه ، افزایش بودجه های پژوهش، شاداب سازی کتابخانه ها ، تجهیز بیشتر کتابخانه های کودکان و کنترل بیشتر فضاهای مجازی بیان کردند.
در پایان این نشست از 10 کتابدار نمونه گیلان تجلیل شد.
 
منبع : خبر گیلان