جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

توسعه صنعت گردشگری ساحلی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه صنعت گردشگری ساحلی

شناسه : 63700408

شهردار چاف و چمخاله لنگرود گفت: هدف از برگزاری جشنواره مجسمه‌های چوبی توسعه صنعت گردشگری ساحلی است زیرا امروزه گردشگری تبدیل به صنعتی رقابتی شده و کشورها برای کسب درآمد بیشتر متمایل به روش‌های جدید و ارائه نوآوری در این صنعت شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، محمد دانش شکیب عصر روز گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره مجسمه‌های چوبی در سواحل چمخاله گفت: جشنواره مجسمه‌های چوبی در ساحل چاف و چمخاله با موضوعات دفاع مقدس و آزاد از چهارم آبان آغاز به کار کرده است در این جشنواره 10 روزه 36 مجسمه ساز از سراسر ایران در 16 گروه حضور داشته‌اند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره توسعه صنعت گردشگری ساحلی است زیرا امروزه گردشگری تبدیل به صنعتی رقابتی شده و کشورها برای کسب درآمد بیشتر متمایل به روش‌های جدید و ارائه نوآوری در این صنعت شده‌اند.

شکیب افزود: طی سال‌های اخیر برگزاری جشنواره‌های مختلف در کشورها، مانند جشن بادبادک‌ها یا جشنواره ساخت مجسمه‌های یخی، شنی و ... روش‌های جدیدی برای جذب توریست و شناساندن فرهنگ یک کشور به جهان است و در این راستا ما نیز تلاش داریم ضمن استفاده از ظرفیت‌های طبیعی استان، فرهنگ اصیل گیلان را به تمامی جهان معرفی کنیم.

حمزه امام دوست سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان لنگرود نیز در این مراسم گفت: در کنار جشنواره مجسمه‌های چوبی 12 غرفه از صنایع دستی استان گیلان به نمایش گذاشته شد.

وی ادامه داد: جشنواره مجسمه‌های چوبی با هدف حماسه‌ای و دفاع‌مقدس برگزار شده است و این جشنواره کار نویی است و نقش بسزایی در تشویق و ترغیب هنرمندان دارد زیرا با برگزاری چنین جشنواره‌هایی که با همت مسئولین صورت می‌گیرد علاوه بر دلگرمی هنرمندان ایده‌های نو و تازه‌ای مطرح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نقش حمایتی شهرداری چاف و چمخاله در برگزاری این جشنواره نقش بی‌بدیلی است .

امام دوست تصریح کرد: بیشتر مردمی که برای بازدید از جشنواره آمده‌اند، نخستین باری است که با چنین جشنواره‌ای روبرو شده‌اند. بسیاری از آنان با کنجکاوی و حتی حیرت به مجسمه‌ها نگاه می‌کنند.