رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

تنش در مراسم معارفه رئیس مؤسسه آموزش عالی جابربن حیان - نمایش محتوای خبر

 

 

تنش در مراسم معارفه رئیس مؤسسه آموزش عالی جابربن حیان

شناسه : 64203030

مراسم تودیع و معارفه روسای مؤسسه آموزش عالی جابربن حیان دچار تنش شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، براساس ضوابط و مقررات مصوب موسسات آموزش عالی و طبق آیین نامه، انتخاب روسای موسسات برعهده هیئت موسس بوده و با تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ صورت می پذیرد، با توجه به عدم ادامه همکاری رئیس سابق موسسه جابربن حیان طبق ضوابط و مقررات انتخاب رئیس جدید توسط هیئت موسس انجام شد و طی اعلام رسمی دکتر احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان و رئیس هیئت نظارت آموزش عالی استان گیلان، به موسسه آموزشی غیرانتفاعی جابربن حیان مقرر بود مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید عصر دیروز با حضور نماینده وزیر علوم در موسسات غیردولتی در محل این موسسه برگزار شود که در کمال تعجب هیئت مؤسس، رییس جدید و همراهان با درب بسته و ممنوعیت ورود به موسسه مواجه شدند.

حمایت یکی از همراهان برای برگزاری مراسم معارفه رئیس جدید و امتناع افراد داخل موسسه از ورود میهمانان منجر به درگیری لفظی و در نهایت ضرب و شتم وی در ملاءعام شد، به طوری که متاسفانه بدلیل آسیب، فرد مذکور با اورژانش راهی بیمارستان شد.

نماینده وزیر علوم در مؤسسات غیردولتی که از حضورش جهت شرکت در مراسم تودیع و معارفه جلوگیری شده بود با ابراز تاسف از این نوع رفتار، از برخورد قانونی با عاملان این ماجرا از طریق مراجع قانونی و ذیصلاح سخن گفته است.

به گزارش ایسنا، موسسه آموزش عالی جابربن حیان بالغ بر 1500 دانشجو در حال تحصیل دارد و در ماههای گذشته مشکلات متعددی از جمله واریز شهریه های دانشجویی به حساب فرد و عدم پرداخت اجاره ساختمان و ... باعث گله مندی شده بود و حادثه دیروز نیز باعث شده تا دانشجویان بیش از پیش خواستار بررسی مشکلات و حاکمیت قانون آموزشی و دانشگاهی در موسسه گردند.

در پی این ماجرا مراسم معارفه محمدحسن فؤادیان به عنوان رییس جدید موسسه جابربن حیان رشت در دانشگاه گیلان برگزار شد.

ایسنا