جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

تمنای وصال - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تمنای وصال

تمنای وصال


ماه مبارک رمضان در میان مسلمانان از احترام، اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار و ماه سلوک روحی مسلمانان است و مؤمنان با مقدمه سازی و فراهم کردن زمینه های معنوی در ماه های رجب و شعبان هر سال خود را برای ورود به این ماه شریف و پر برکت آماده می کنند، و با حلول این ماه با شور و اشتیاق و دادن اطعام به نیازمندان، شب زنده داری و عبادت سحری، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه داری و... روح و جان خود را از سرچشمه فیض الهی سیراب می کنند. سحر در ماه مبارک رمضان آداب و رسومی دارد که رادیو گیلان با 30 برنامه به آن می پردازد.

«تمنای وصال» ویژه برنامه ی سحری رادیو گیلان در ماه مبارک رمضان است که به اعمال مخصوص سحر با حال و هوای عرفانی می پردازد. این برنامه 120 دقیقه ای که به مدت یک ماه ادامه می یابد قبل از اذان صبح شروع می شود.

برنامه تمنای وصال با شرح دعای ابوحمزه ثمالی و خطبه حارث توسط کارشناسان مذهبی و امامان جمعه استان، پخش اشعار مذهبی، تواشیح، دعای سحر، تفسیر قرآن و اذان همراه می باشد، همچنین در این برنامه گزارش از مشاغل مختلفی که در شب کارمی کنند با عنوان شب بیداران، تلفن های مردمی، گزارش از آئین های بومی و مباحث تغذیه در ماه مبارک رمضان که دانستن آن نیز برای روزه داران ضروری است پرداخته می شود.

 

عوامل برنامه:

نویسنده : کامران سحرخیز

تهیه کننده: کامران سحرخیز

گویندگان: شاهرخ سعیدیان، حسن  میراب سمیعی و حسن حسنی

گزارشگر: وحید شعبانی

ارتباطات: غفار کشاورز