رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تلاش برای ارتقاء جایگاه ایران در سرمایه گذاری - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش برای ارتقاء جایگاه ایران در سرمایه گذاری

شناسه : 171496875

ارتقاء سرمایه گذاری


جایگاه ایران از نظر تسهیل در سرمایه گذاری و کسب و کار 10 رتبه ارتقاء خواهد یافت.
مدیرکل نوسازی وتحول اداری وزارت امور اقتصادیی و دارایی کشور امروز درنشست تشکیل ستاد خدمات سرمایه گذاری شهرستان رشت گفت: پارسال رتبه ایران در زمینه تسهیل در سرمایه گذاری و کسب و کار 130بود که  تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت های موجود و جذب بیشتر سرمایه گذاری این جایگاه را به 110 ارتقاء دهیم.
سید مصطفی رضوی با اشاره به اینکه در سال های اخیر قوانین خوبی برای جذب سرمایه گذاری به تصویب رسیده است افزود: با جذب سرمایه گذاری خارجی، رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار، می توان به رونق اقتصادی کشور کمک کرد.
وی با اشاره به توافق هسته ای وین گفت : پس از این توافق شاهد حضور هیات های عالی رتبه کشورهای مختلف در کشور هستیم که امیدواریم حذف تحریم و مشارکت سرمایه گذاران خارجی بتواند به بهبود شرایط سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال کمک کند.
مدیرکل نوسازی و تحول اداری وزارت امور اقتصادیی و دارایی کشور با اشاره به اینکه کشور ما یکی از سخت گیرترین کشورهای جهان در زمینه کسب و کار است افزود: با تسهیل در صدور مجوز و رفع موانع مسیر سرمایه گذاری می توان مشکلات کارآفرینان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را از بین برد و به توسعه فرصت های شغلی کمک کرد.
در ادامه این نشست فرماندار رشت نیز گفت : خوشبختانه در دولت دهم سرمایه گذاری بخش خصوصی سرعت گرفته است.
سید عیسی مهدوی افزود: باید فرصت های سرمایه گذاری را به شکل کامل به   سرمایه گذاران ارائه دهیم و ضمن حمایت از آنان، موانع موجود را از بین برد تا آنان با نگرش مثبت و بدون دغدغه و با خوش بینی در زمینه های مختلف، سرمایه گذاری کنند.
در این نشست که با حضور مدیران اجرایی دستگاه ها، مسئولان مرکز خدمات        سرمایه گذاری و تعدادی از کار آفرینان و سرمایه گذاران برگزار شد، ستاد خدمات سرمایه گذاری شهرستان به ریاست فرماندار این شهرستان تشکیل شد.


منبع: خبر گیلان