جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

تصویربرداری مستند حیات وحش شمال ایران پایان یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویربرداری مستند حیات وحش شمال ایران پایان یافت

شناسه : 16999660

تصویربرداری مستند حیات وحش شمال ایران پایان یافت

آستارا ـ ایرنا ـ کار تصویربرداری مستند حیات وحش شمال ایران که از اوایل سال جاری آغاز شده بود ، پایان یافت.

بابک مجیدی تهیه کننده و کارگردان آستارایی این اثر روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این مستند به سفارش خانه مستند تهران در مجموع 208 دقیقه خواهد بود و در چهار قسمت 52 دقیقه ای تولید و پخش می شود.

وی افزود: کار عمده مربوط به تصویربرداری این مستند بلند برعهده خودم و معین سنجریان بوده است.

وی اظهار کرد: در طول فعالیت هنری ام مستند ˈحیات وحش شمال ایرانˈ بزرگترین پروژه ای است که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشته ام.

مجیدی با بیان اینکه این فیلم در کیفیت بالا و به صورت فول اچ دی و فول فریم و با استفاده از دوربین های پیشرفته تصویر برداری شد ، افزود: در این فیلم از تصاویر هوایی نیز استفاده شده است.

مجیدی اضافه کرد: تصویربرداری این مستند در پارک ها ، پناهگاه های حیات وحش و تالاب های استان های گیلان ، مازندران و گلستان انجام شده و به زودی تدوین و صداگذاری این مجموعه 208 دقیقه ای آغاز می شود.

وی موضوع اهمیت توجه به حیات وحش و نقش آنها در چرخه طبیعت را از موارد پرداخته شده در این مستند عنوان کرد و افزود: حامد مجیدی به عنوان دستیار تهیه و مینا خوشخویی و شهرام پوررستم به عنوان نویسنده و محقق در تهیه این مستند نقش دارند.

جوانترین عضو شورای سیاستگذاری و راهبردی فیلم استان گیلان در ادامه گفت: در دومین جلسه این شورا در سال جاری با حضور اعضای هشت نفره و در کنار پیشکسوتان این عرصه نظیر بهروز عشقی و فرهاد مهران فر به مسائل مختلف در حوزه فیلم و عکس پرداخته شد.

مجیدی با اشاره به اینکه با توجه به در پیش بودن جشنواره فیلم فجر این نشست از اهمیت خاصی برخوردار بود ، اظهار کرد: جلسه سوم این شورا نیز در راستای سیاست های اجرایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حوزه فیلم و عکس به زودی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا ، بابک مجیدی متولد 1357 لوندویل و از فیلمسازان برجسته ملی است.

وی از سال 83 به صورت جدی و حرفه ای وارد عرصه ساخت فیلم های مستند شده و فیلم های لاتون ، پارازیت ، پروانه سفید ، تاسوعای سلی ، نویز ، نوغانداری ، سرزمین زیتون ، آق اولر و بازمانده تتیس را به کارگردانی خود ساخته است.

وی همچنین با ساخت مستند کوتاه ˈنویزˈ نامزد سیمرغ بلورین بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و برنده دیپلم افتخار از سومین جشنواره فیلم شهر شده است.

شهرستان آستارا در 200 کیلومتری شمال غرب مرکز گیلان واقع شده است.