جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع آنفلو آنزای حاد پرندگان در تالش - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع آنفلو آنزای حاد پرندگان در تالش

شناسه : 325785650

تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع آنفلو آنزای حاد پرندگان در تالش

ستاد پیشگیری از شیوع آنفلو آنزای حاد پرندگان با هدف افزایش آگاهی عمومی در برابر این بیماری و پیشگیری از شیوع احتمالی آن در شهرستان تالش تشکیل شد.
فرماندار تالش در جلسه ستاد پیشگیری از آنفلوآنزا در فرمانداری این شهرستان با قدردانی از اقدام های شبکه دامپزشکی بر آمادگی دستگاههای اجرائی عضو ستاد ، شوراها، دهیاری ها، مرغداری ها، محیط بانان و افراد در معرض خطر برای مقابله با شیوع احتمالی آنفلوآنزای حاد پرندگان تاکید کرد.
علی فتح الهی گفت : اشاعه فرهنگ بهداشت دام و انسان فقط در حیطه وظایف شبکه دامپزشکی نیست، بلکه اداره های عضو ستاد پیشگیری از آنفلوآنزا نظیر شبکه بهداشت و درمان، جهادکشاورزی، حفاظت محیط زیست، نیروی انتظامی، راه و شهرسازی و دادگستری بعلت ارتباط نزدیک با مردم باید در این راستا احساس مسئولیت کنند.
وی افزود: در این خصوص دستگاه های اداری بخشی نگر نباشند و به عنوان یک مجموعه با تعامل و هم پوشانی لازم برای مصونیت بیشتر در برابر شیوع احتمالی این بیماری اقدام کنند.
فرماندار تالش گفت : دستگاه های اداری ضمن آمادگی لازم برای عمل به وظایف خود باید در صورت مشاهده علائمی از آنفلوآنزای پرندگان، مراتب را به شبکه دامپزشکی شهرستان تالش اطلاع دهند. 
در ادامه این جلسه محمد مرتضایی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تالش نیز افزود : مرغداری های این شهرستان از نظر بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان پایش و به صورت کامل بازرسی می‌شوند و تا کنون نشانه‌ای از این بیماری مشاهده نشده است.
علی فتح الهی گفت : بیماری آنفلوانزای طیور از بیماریهای واگیر دار تنفسی و ویروسی با قدرت انتشار بالاست و برای تشخیص آن باید به میزان واگیری، تلفات جوجه ها و عوارض و نشانه های آن در کالبد شکافی طیور توجه کرد و سپس جهت تایید تشخیص از آزمایشگاه کمک گرفت. 
وی افزود : مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ پخته از نظر ابتلا به آنفلوانزای پرندگان خطری ندارد.
 
منبع : خبر گیلان