سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تشریح برنامه های سوم خرداد صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح برنامه های سوم خرداد صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 354492873

تشریح برنامه های سوم خرداد صدا و سیمای مرکز گیلان
مدیرکل صداو سیمای مرکز گیلان با گرامیداشت حماسه غرور آفرین سوم خرداد ویژه برنامه های رسانه استانی گیلان را در این ایام تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ، مهندس ظهیری با بیان اینکه حماسه عظیم ملی سوم خرداد ،نماد اقتدار ایران اسلامی است و انتقال ارزشهای آن به نسل جوان ضروری است گفت: باید نسل جوان را به نحو شایسته در جریان حماسه بزرگ فتح غرور آفرین خرمشهر مقاوم و حماسه آفرینی ها و رشادت های فاتحان این روز قرار داد. 
وی افزود : رویکرد صدا و سیمای مرکز گیلان از دوم تا چهارم خرداد تحت تاثیر گرامیداشت فتح خرمشهر است. مدیرکل رسانه استانی با اشاره به ویژه برنامه های سیمای مرکز گیلان تصریح کرد : رونمایی از مستند  فرمانده حسین  با موضوع زندگی شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور ، پخش مستند گیلان در خرمشهر به مدت 20 دقیقه ، قدسیان ، آسمانی ها ، پخش فیلم سینمایی روز سوم ، پوشش تصویری مراسم گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر،پخش سرودها و نماهنگ های حماسی ، حضور رزمندگان و ایثارگرانی که در فتح خرمشهر و مقاومت سی و سه روزه شرکت داشتند از جمله تمهیدات ویژه این روز در سیمای مرکز گیلان می باشد . ظهیری همچنین اظهار داشت : برنامه های خانه مهر و مهمانی شبکه باران نیز دربرنامه به این موضوع می پردازند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به برنامه های رادیو گیلان در روز مقاومت افزود: صدای مرکز گیلان دو مستندگیلان-خرمشهر ، از سپیدرود تا اروند رود و دو نمایش گلچهره و اتوبوس  ، پوشش  را ویژه این ایام تهیه و پخش می کند . وی از پخش برنامه های آیینه زندگی ،شهر ما ، دریچه ،سلام برمهدی (عج) ، شبانه با موضوع سینما و تئاتر دفاع مقدس و معرفی کتابهای حوزه دفاع مقدس خبر داد. 
مهندس ظهیری به رئوس برنامه های واحد خبر مرکز گیلان اشاره کرد و توضیح داد: تهیه و پخش بسته های خبری،گفتگوی ویژه خبری با حضور سرداران دفاع مقدس،پوشش خبری برنامه های سوم خرداد،تهیه گزارشهای ویژه خبری با موضوع نقش رزمندگان گیلان در دفاع مقدس ازجمله مواردی است که برای این حماسه عظیم پیش بینی شده است.
وی سوم خرداد را گنجینه ای از درس ها و تجربیات گران بها برای ملتهای جهان معرفی کرد و انتقال ارزشها و حماسه آفرینی غیور مردان و رشادتهای دلاور مردان این سرزمین به جوانان امروز را از وظایف رسانه های فرهنگی به ویژه صدا و سیما دانست .