جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

تسهیلات بلاعوض خانوارهای روستای سوستان لاهیجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیلات بلاعوض خانوارهای روستای سوستان لاهیجان

شناسه : 307444794

تسهیلات بلاعوض خانوارهای روستای سوستان لاهیجان

زندگی 30 خانوار روستای سوستان لاهیجان در خطر رانش قرار گرفت.
بخشدار مرکزی لاهیجان گفت : به 30 خانوار آسیب دیده روستای سوستان لاهیجان که در خطر رانش زمین قرار دارند تسهیلات بلاعوض پرداخت می شود.
حجت حاجی پور افزود: در جلسه ای که با پیگیری فرماندار لاهیجان در پنجم آبان ماه در ستاد بحران استان در باره رانش اراضی سوستان تشکیل شد قرار است که 50 میلیون ریال تسهیلات بصورت وام بلاعوض و 180میلیون ریال برای ساخت و احداث مسکن به خانوارهای آسیب دیده در سوستان از طریق بنیاد مسکن پرداخت شود.
وی گفت : از 30 خانوار روستای سوستان از دهستان لیل 7 خانوار تا کنون کوچ داده شده اند و 23 خانوار نیز در معرض رانش قرار دارند.
بخشدار مرکزی لاهیجان افزود : تاکنون 20 میلیون ریال از مبلغ تعیین شده وام بلاعوض به تعداد زیادی از این خانوارهای آسیب دیده پرداخت شده است.
حجت حاجی پور گفت: یکی از احتمالات سست و رانشی شدن زمین این روستا ، چشمه های موجود هستند که با بسته شدن مسیر های عبور آب آنها ممکن است چنین اتفاقی رخ داده باشد که اعتباری نیز جهت لوله گذاری مسیر چشمه بخاطر جلوگیری از رانش و اتفاقات مشابه از طرف کمیته برنامه ریزی شهرستان در نظر گرفته شود.
وی یکی از مشکلات جاده های بخش مرکزی لاهیجان را در اختیار نداشتن معدن شن و ماسه دانست و افزود : بسیاری از جاده های روستایی لاهیجان با چالش رانش زمین مواجه هستند و به همین دلیل به شرکت تعاونی دهیاران این شهرستان ماموریت داده شده است که نسبت به اخذ مجوز برای در اختیار داشتن معدن برداشت شن و ماسه اقدام کند تا نسبت به نگهداری ، ترمیم و مرمت این جاده ها امکانپذیر شود.
بخش مرکزی لاهیجان5 دهستان ، 84 روستا ،5مرکز دهستان و 100 دهیار دارد و در این بخش 346 عضو شورای اسلامی فعالیت هستند.
 
منبع  : خبر گیلان