سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

تست موفقیت: خوشبخت هستید یا...؟ - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تست موفقیت: خوشبخت هستید یا...؟

تست موفقیت: خوشبخت هستید یا...؟


اگر كمي بيشتر با شخصيت خودتان آشنا شويد و نقاط ضعف و قوت خود را بدانيد با كمي اصلاح كردن خود و سبك زندگي‌تان مي‌توانيد خوشبختي را در مشت بگيريد. پس همين حالا دست به‌كار شويد و خودتان را ارزيابي كنيد...

درست در زماني كه فكر مي‌كنيد همه چيز روي روال خودش پيش مي‌رود، يك شكست ناگهاني سراغ‌تان مي‌آيد. فكر مي‌كنيد همه چيز تحت كنترل‌تان بوده اما ناگهان همه تصورات‌تان در مورد اين‌‌ كه چقدر خوشبخت و آرام هستيد، به هم مي‌ريزد.

به گزارش سه نسل به نقل از برترین ها ، شما نمي‌دانيد كه اين شكست‌هاي گاه و بي‌گاه از كجا سر و كله‌شان پيدا مي‌شود؛ حتي نمي‌توانيد دليل اين‌كه گاهي در اوج آرامش يك افسردگي چند روزه به شما حمله مي‌كند را بفهميد. شايد دليل همه اين احساسات و اتفاقات ناگهاني اين باشد كه خودتان را آنطور كه هستيد نمي‌شناسيد. اگر كمي بيشتر با شخصيت خودتان آشنا شويد و نقاط ضعف و قوت خود را بدانيد با كمي اصلاح كردن خود و سبك زندگي‌تان مي‌توانيد خوشبختي را در مشت بگيريد. پس همين حالا دست به‌كار شويد و خودتان را ارزيابي كنيد.


 

دخل و خرج‌تان را كنترل مي‌كنيد؟


1.  اگر به يك خرج‌تراشي ناگهاني يا مشكل اقتصادي پيش‌بيني نشده برخورديد آيا هيچ پول اضافه‌اي براي روز مبادا داريد كه از پس اين شرايط بربياييد؟

2.  آيا فكر مي‌كنيد همانقدري كه مشغول ترقي كردن و افزايش درآمدتان هستيد همانقدر هم روي شرايط اقتصادي و مشكلات مالي‌ كه ممكن است در اين دوره رشدتان پيش بيايد كنترل داريد؟

3. آيا هيچ برنامه‌اي براي ثروتمند شدن داريد؟

4. آيا هيچ مقدمه‌اي براي شروع كردن كسب و كاري كه يك عمر در آرزويش بوده‌ايد چيده‌ايد؟

اگر شما به حداكثر يك سوال جواب منفي داده‌ايد به شما تبريك مي‌گوييم. شما راه و رسم ثروتمند شدن را مي‌دانيد و مي‌توانيد با كسب و كار خودتان روز به روز به آن نزديك‌تر شويد اما اگر به 2 تا 4 سوال جواب منفی داده اید هیچ زمانی از حالا برای تغییر شیوه زندگی و به دست آوردن كنترل‌تان روی فعالیت‌ها و تصمیم‌های اقتصادی‌تان وجود ندارد. پس همین حالا دست به كار شوید.


 

در رقابت‌هاي‌تان پيروز مي‌شويد؟


1. آيا واقعا معتقديد، الان بهترين فرصت براي اين است كه از شانس‌هايي كه پيش‌رويتان است استفاده كنيد؟

2. آيا يك آدم با اعتماد به نفس هستيد كه فكر مي‌كنيد آينده‌تان پر از فرصت‌هاي موفقيت‌‌آميز است؟

3. آيا گمان مي‌كنيد كه شما مهارت‌ها و توانايي‌هاي لازم را براي رسيدن به اهداف‌تان داريد؟

4. آيا فكر مي‌كنيد كه آدم‌هاي رقابت جو و رقيب‌هاي شما به‌جاي اين‌كه دشمن‌تان باشند معلم‌هايي هستند كه مي‌توانيد از آن‌ها چيزهاي تازه‌اي ياد بگيريد؟

اگر شما تنها به يكي از اين سوال‌ها پاسخ منفي مي‌دهيد به شما تبريك مي‌گوييم. شما يك شخصيت برنده داريد كه براي رسيدن به اهداف‌تان به شما كمك مي‌كند. اگر شما به حدود 2 تا 4 سوال پاسخ منفي مي‌دهيد شخصيتي داريد كه در زمان انجام كارها و رسيدن به موفقيت همراهي‌تان مي‌كند اما زماني كه اوضاع كمي پيچيده‌تر مي‌شود و رقابت‌ها شدت مي‌گيرند مي‌تواند به ضرر شما تمام شود.


 

يك مبارز واقعي هستيد؟


1. آيا تا‌كنون آرزوهاي دور و درازتان را روي كاغذ نوشته‌ايد؟

2. آيا هرگز اين‌كه چه كارهايي را تا پايان سال مي‌خواهيد انجام دهيد و چه كارهايي را بايد تا آن مدت به پايان برسانيد را نوشته‌ايد؟

3. آيا قدم‌هاي خاصي براي اين‌كه راحت‌تر به اهداف بزرگ‌تان برسيد را طراحي كرده‌ايد يا اين‌كه مقدماتي براي اين‌كه در اين مسير موفق‌تر باشيد را فراهم كرده‌ايد؟

4. آيا اغلب به اهدافي كه معين كرده‌ايد دست مي‌يابيد و هدف تازه‌اي را براي خودتان مشخص مي‌كنيد؟

اگر شما به حداكثر يك سوال از اين 4‌سوال پاسخ منفي بدهيد باز هم به شما تبريك مي‌گوييم. شما يك مبارز واقعي هستيد و با موفقيت به اهداف‌تان دست خواهيد يافت اما اگر به 2 تا 4 سوال پاسخ منفي دهيد بايد بگوييم كه شما در حل و فصل وضعيت موجودتان موفق خواهيد شد اما هرگز به آرزوها و روياهاي‌تان نخواهيد رسيد.


 

يك زندگي متعادل داريد؟


1. آيا احساس مي‌كنيد چيزي را در زندگي‌تان گم كرده‌ايد؟

2. آيا به خاطر انجام كارهاي روزانه‌تان از تفريح و سرگرمي‌تان صرف‌نظر مي‌كنيد؟

3. آيا تمام روز چشم‌تان را به ساعت مي‌دوزيد و منتظر تمام شدن روز مي‌مانيد؟

4. آيا زمان خالي‌تان را با كارهايي كه نياز به تفكر چنداني ندارند و حواس‌تان را از موضوعات جدي پرت مي‌كند- مثل تلوزيون ديدن- پرمي‌كنيد؟

اگر پاسخ شما به حداكثر يك سوال بله است، تبريك مي‌گوييم! باتوجه به اين پاسخ‌ها بايد گفت كه شما مي‌توانيد منافع شخصي و احساسات خود را با مسئوليت‌هاي‌تان در يك مسير متعادل قرار دهيد اما اگر پاسخ شما به 2 تا 4سوال بله است، وقت آن است كه براي ايجاد يك تغيير و آوردن شادي به زندگي‌تان دست به‌كار شويد. فرصت را از دست ندهيد چون فردا خيلي دير است!


 

بايد نگاهي به ارتباطات‌تان بيندازيد؟


1. آيا به‌خاطر اين‌كه سرتان شلوغ است و درگير كار هستيد فعاليت‌ها و تفريحات خانوادگي‌تان را به تعويق مي‌اندازيد؟

2. آيا فكر مي‌كنيد بيش از حد درگير هستيد و فرصتي براي برقرار نگه داشتن ارتباط تان با دوست‌هاي قديمي را نداريد؟

3. آيا فكر مي‌كنيد كه رابطه‌هاي‌تان با همكارها يا شريك زندگي‌تان روز به روز تحليل مي‌رود و كمرنگ‌تر مي‌شود؟

4. در روزها و لحظه‌هاي پراسترس آيا به‌خاطر اين‌كه مزاحم ديگران نباشيد از آن‌ها براي حل مشكلات‌تان كمك نمي‌گيريد؟

اگر شما به حداكثر يك سوال جواب مثبت داده‌ايد به شما تبريك مي‌گوييم. شما در اولويت بندي روابط‌تان يكي از موفق‌ترين آدم‌ها هستيد. اما اگر به حدود 2 تا 4 سال جواب مثبت داده‌ايد اجازه ندهيد كه حتي يك روز ديگر از زندگي‌تان بدون توجه و تمركز واقعي روي زندگي روزانه‌تان بگذرد. باور كنيد كه آنچه واقعا در زندگي شما اهميت دارد كار يا چنين چيزهايي نيست بلكه آدم‌هاي دور و برتان است.


 

مسائل مالي‌تان حسابي قاطي شده‌اند؟


1. آيا مي‌دانيد كه پول‌هاي ماهانه‌تان چطور خرج مي‌شوند و كجا مي‌روند؟2

2. آيا براي هدف‌هاي‌تان هر ماه پس انداز مي‌كنيد و پولي كنار مي‌گذاريد؟

3. آيا احساس مي‌كنيد كه حساب بانكي و كارت بانك‌تان را تحت كنترل داريد و بي‌مهابا خرجش نمي‌كنيد؟

4. آيا توان اين را داريد كه با همين درآمد فعلي پول جمع كنيد و تغيير قابل توجهي در وضعيت زندگي‌تان به‌وجود بياوريد؟

اگر شما به حداكثر يك سوال جواب منفي داده‌ايد به شما تبريك مي‌گوييم. مديريت مالي و اقتصادي شما در بهترين شرايط قرار دارد و شما يك فرد موفق در اين زمينه به حساب مي‌آييد اما اگر به حدود 2 تا 4 سال جواب منفي داده‌ايد بايد بگوييم كه به‌زودي در معرض استرس‌هاي مالي زيادي قرار خواهيد گرفت و با اين رويه‌اي كه در پيش گرفته‌ايد هرگز توان پول جمع كردن و موفقيت اقتصادي نخواهيد  داشت.