جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ترک امر به معروف و نهی از منکر جنگ با خداست - نمایش محتوای خبر

 

 

ترک امر به معروف و نهی از منکر جنگ با خداست

شناسه : 64217309

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین ماست گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکر جنگ با خداست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، آیت الله زین العابدین قربانی امروز 10 آبان ماه در همایش استانی مدیران و شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاههای اداری و مردمی استان که در مصلی امام (ره) رشت برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قیام عاشوراست اظهار کرد: بزرگ ترین حرکت عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بود.

آیت الله قربانی با اشاره به اهداف قیام امام حسین (ع) تصریح کرد: امام حسین (ع) هدف از قیام خود را اینگونه بیان می دارند؛ " اينان(بنى اميه)اطاعت خدا را ترك و پيروى از شيطان را بـر خود فرض نموده اند، فساد را ترويج و حدود الهى را تعطيل نموده اند، بنابراین من برای اقامه و حفظ ارزشهای راستین دین اسلام قيام خواهم کرد".

وی با بیان اینکه موعظه جزء امر به معروف و نهی از منکر نیست گفت: امام (ره) در تعریفی امر به معروف را به معنای فرمان دادن بیان کرد و فرمود؛ "کسی که منکری را در جامعه مشاهده کرد از ناحیه اسلام باید خود را مسئول بداند تا فرمان دهد".

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای دو بعد تذکر لسانی و مربوط به نظام است گفت: امر به معروف و نهی از منکر زبانی وظیفه همه ماست.

آیت الله قربانی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین ماست گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکر جنگ با خداست.

وی با اشاره به ماجرای اسید پاشی در اصفهان اضافه کرد: ماجرای اسیدپاشی در اصفهان توسط گمراه شدگان دشمنان داخلی و خارجی برای ضربه زدن به چهره اسلام است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه این ماجرا طوفانی را در کشور به وجود آورده است گفت: اسیدپاشی در اصفهان یک عمل خلاف وجدان، اخلاق، شرع و قانون است یک منکر به معنای واقعی کلمه، یک امر زشت و ناپسند و نفرت‌باری است که اتفاق افتاد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه افراد ضدانقلاب چه در داخل و چه خارج از کشور از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند گفت: رسانه های گروهی خارجی برای ضربه زدن به روح اسلام این مسئله را بزرگ کردند.

ایسنا