جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ترویج فرهنگ کاهش مصرف پلاستیک - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ کاهش مصرف پلاستیک

شناسه : 340132819

اقدام زیست محیطی جالب

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛یکی از بازاریان لنگرود در اقدامی جالب پاکت های کاغذی را جایگزین کیسه های پلاستیکی کرد . 
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود با اعلام این خبر گفت : این شهر با شعار «پلاستیک کمتر، زمین پاکتر، سلامت بیشتر» برای  کاهش مصرف کیسه های نایلونی ، به مشتریان خود پاکت های کاغذی ارایه می کند .
سیدامین نجات با اشاره به اینکه اقدام زیست محیطی این دوستدار محیط زیست از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای قدردانی شد افزود: آموزش تفکیک زباله از مبدا و ترویج آن میتواند میزان ورود این زباله های خطرناک را به محیط زیست کاهش دهد و علاوه بر صرفه جویی در انرژی زیستگاه ها و عرصه های طبیعی کمتری را به جایگاه های زباله تبدیل خواهیم کرد .
وی گفت: با استفاده روزافزون از محصولات  پلاستیکی مخصوصا نایلکس که اکثر آنها بدون ضرورت مورد استفاده قرار می گیرند و صدها سال نیز طول می کشد تا به طبیعت برگردند یک فاجعه محیط زیستی گریز ناپذیر پیش رو داریم چرا که این مصنوعات  از مواد غیرقابل تجزیه تشکیل شده اند و سالها در طبیعت می مانند و علاوه بر چهره نازیبایی که به محیط زیست می دهند، آسیبهای جبران ناپذیری نیز به چرخه های زیستی و طبیعت وارد می کنند .   

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران