جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

ترتیل قرآن در شبکه باران - نمایش محتوای خبر

 

 

ترتیل قرآن در شبکه باران

شناسه : 64405451

برنامه ترتیل 30 جزء قرآن در ماه مبارک رمضان با تلاوت قاریان ممتاز گیلان به طور زنده از مصلی گیلان روی آنتن صدا و سیما می رود.

از جمله آداب تلاوت قرآن كريم مسأله ترتيل است. ترتيل كه در لغت به معني منظّم و مرتّب ساختن است در اصطلاح، به مفهوم خواندن آيات قرآن با تأنّي و نظم لازم و اداي صحيح حروف و تبيين كلمات و دقّت و تأمّل در مفاهيم آيات و انديشه در نتايج آن است.

بديهي است چنين قرآن خواندني مي‏تواند به سرعت به آدمي رشد و نموّ معنوي و تقوي و پرهيزگاري ببخشد. یکی از راه‌های مؤثر در گسترش علاقه‌مندی شنیداری جامعه به قرآن کریم ترویج فرهنگ ترتیل‌خوانی قرآن کریم است که در سالیان اخیر صدا و سیمای مرکز گیلان پخش می شود و با استقبال خوب مردم  قرارگرفته است .

گروه معارف ومناسبت های اسلامی سیمای گیلان همزمان با آغاز ماه پر فضیلت رمضان برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم را هر روز از سیمای گیلان به طور زنده تقدیم مخاطبان می کند.

این مراسم از ابتدای ماه مبارک رمضان با تعامل برگزارکنندگان مراسم ترتیل خوانی قرآن در مصلی رشت هر روز از ساعت 14:30 بمدت یک ساعت بطو زنده از شبکه باران پخش می شود که با اقبال خوب مردم مواجه بوده است .

ترتیل قرآن کریم به صورت جمع خوانی با حضور برادران و خواهران برگزار می گردد. مخاطبان گرامی می توانند با همراهی و ختم قرآن هر روز از یک جزء تلاوت ترتیل قرآن کریم به طور زنده از شبکه باران بهره مند شوند.

قاریان: آقایان ایزدی، بذربخش، رفیعی، ساکت، خوّال، اسماعیلی، معتمدی، رجبی، خدابخش پور و ...

عوامل برنامه:

تهیه کننده: عباس شیخ کنعانی

دستیار تهیه: محمود رحمتی

تصویربرداران: باقر یکتا، مسعود پژهان، عباس زحمتکش - حسن جعفری

کارگردان: صادق حسین پور

واحد سیار: صوفی،پیشه ور، محمدی، کاظمی