رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

ترتیل خوانی قرآن کریم مورد استقبال شهروندان آستارایی قرار گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

ترتیل خوانی قرآن کریم مورد استقبال شهروندان آستارایی قرار گرفت

شناسه : 64190089

آستارا - ایرنا - ترتیل خوانی دسته جمعی قرآن کریم مورد استقبال شهروندان آستارایی در محل مصلای نماز جمعه این شهرستان قرار گرفت.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ترتیل خوانی قرآن کریم از نخستین روز مبارک مبارک رمضان در شهرستان آستارا آغاز شده است.

حجت الاسلام حسن ملائکی با اشاره به اینکه این طرح قرآنی همه روزه راس ساعت 17 اجرا می شود، افزود: در این آیین معنوی قاریان برجسته شهرستانی ، استانی و کشوری حضور دارند.

وی ترتیل خوانی قرآن به همراه تفسیر آیات این کتاب آسمانی را در آستارا باعث ترویج و اشاعه فرهنگ ناب قرآنی عنوان و اضافه کرد: خدا را شاکریم که در طی سال های اخیر با تلاش های موسسات فعال قرآنی تمایل مردم برای شرکت و حضور در محافل قرآنی در شهرستان پررنگ تر شده است.

حجت الاسلام ملائکی رمضان را ماه بهار قرآن ذکر کرد و گفت: مومنان روزه دار در این ماه باید بیش از پیش با آیات روشن این کتاب آسمانی انس پیدا کنند.

وی جاری شدن پیام های قرآن را در تمامی مراحل زندگانی انسان ها بسیار ارزشمند برشمرد و افزود: قرآن کلام حق است و هر کس به سمت این کلام معنوی برود و به دستورات آن جامه عمل بپوشاند، به سعادت حقیقی در دنیا و آخرت دست پیدا می کند.

وی اضافه کرد: قاریان ، حافظان و تمامی فعالان قرآنی اگر انس باطنی و قلبی با قرآن پیدا کنند، توسط قرآن ارشاد ، حمایت ، هدایت و تربیت می شوند.

ایرنا