رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۸

تدوين ساختار جدید نیروی انتظامی - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوين ساختار جدید نیروی انتظامی

شناسه : 191578391

خبر اجتماعی

رييس پليس پيشگيري نيروي انتظامي امروز در رشت از تدوين ساختار جدید این نیرو خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما سردار شرفي در جمع روساي کلانتري ها و پاسگاه هاي انتظامي گيلان گفت: ساختار نيروي انتظامي بنا به اقتضائات زماني و به دلیل تغيير و ارتقای ابعاد زندگي اجتماعي متحول مي شود تا پليس به نحو مطلوب تري در عرصه ي حفظ و امنيت اجتماعي به ايفاي وظايف محوله بپردازد.
وی با بيان اينکه اين طرح اکنون در مرکز تحقيقات و پژوهش ناجا در دست بررسي و تدوين است افزود: طرح ساختار جدید نیروی انتظامی پس از تکميل و تاييد نهايي ستاد کل نيروهاي مسلح اجرا می شود.
رييس پليس پيشگيري ناجا همچنين از تلاش براي رايانه ايي کردن ارتباط کلانتري ها با محاکم قضايي خبر داد و گفت: بزودي طرح ارتباط ويدئو کنفرانسي متهمان و زندانيان با محاکم قضايي در تهران برقرار مي شود تا از اين پس زندانيان براي بازخواست به محاکم دادگستري انتقال نيابند.
احمد سياووش پور رييس کل دادگستري گيلان نيز در اين همايش بر ضرورت تعامل هرچه بيشتر پليس با دستگاه قضا براي ارتقای خدمات قضايي تاکيد کرد و افزود: در حال حاضر 80 درصد نامه ها و درخواست هاي بين پليس و محاکم قضايي گيلان از طريق درون شبکه ايي انجام مي شود.
در پايان اين مراسم يگان موتوري امداد فرماندهي انتظامي رشت که باهدف مبارزه با جرايم خشن در گیلان راه اندازي شده آغاز به کار کرد.

منبع : خبرگیلان