جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تداوم بن بست درانتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر باران - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم بن بست درانتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر باران

شناسه : 288064818

تداوم بن بست درانتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر باران

جلسه انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت امروز برای پنجمین بار متوالی در یکماه اخیر لغو شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نشست انتخابات رییسه شورای اسلامی شهر رشت که امروز با حضورعیسی مهدوی فرماندار این شهرستان برگزار شد به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء نیمه تمام ماند.
در این جلسه 9 عضوء از 15 عضوء شورای اسلامی شهر رشت غایب بودند.
فرماندار رشت در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : لغو جلسات شورای اسلامی شهر رشت و تعلل اعضاء برای انتخابات هیات رییسه ناراحت کننده است و پرونده این مساله برای بررسی باید به شورای حل اختلاف ارسال می شود.
سید عیسی مهدوی افزود : متاسفانه در این خصوص جلسات هم اندیشی بسیاری برگزارشد اما اعضای شورای اسلامی شهر رشت به وحدت و همدلی برای انتخاب هیات رییسه نرسیدند.
فرماندار رشت با اشاره به اینکه در این زمینه انتقاد زیادی به بنده بعنوان ناظر بر انتخابات وارد شده است  تصریح کرد : تمام سعی خود را کردم تا انتخابات هیات رییسه در آرامش برگزار شود، اما با توجه به تعامل کم و به تفاهم نرسیدن اعضای شورای اسلامی شهر رشت ناگزیرم برخلاف میل باطنی این موضوع را به شورای حل اختلاف بکشم.
عیسی مهدوی گفت : شورای اسلامی رشت متشکل از افراد تحصیل‌ کرده است و انتظار چنین رفتارهایی از آنها نداشتم و بهتر بود  انتخابات هیأت رئیسه این شورا مانند دیگر شهرها به موقع انجام می شد.
وی با بیان اینکه اعضای شوری اسلامی ا باید به رأی مردم که آنها را به عنوان نماینده خود انتخاب کردند احترام بگذارند افزود : با توجه تعلل و نبود تفاهم بین اعضاء شورای اسلامی شهر رشت پرونده شورای اسلامی شهر رشت به هیأت حل اختلاف ارسال می‌شود و هر تصمیمی در آنجا گرفته شود قابل اجرا است.
فرماندار رشت گفت : به اندازه کافی به اعضای شورای اسلامی شهر رشت فرصت داده شده است اما رفتار برخی از اعضای شورا قابل تحمل نبوده و قابل پذیرش نیست که شهر رشت پارلمان نداشته باشد.
 
 مجید رجبی ویسرودی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در واکنش به اظهارات فرماندار رشت مبنی برارسال پرونده شورای شهر رشت به شورای حل اختلاف به خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت : از فرماندار رشت برگزاری جلسه ای دیگر و ممانعت از ارسال پرونده به شورای حل اختلاف را خواستار شدیم.
وی افزود : بعد از ظهر امروز با تمام اعضای شورای اسلامی رشت جلسه‌ای برگزار می‌کنم و هر تصمیمی گرفته شود تابع آن می‌شویم.
واثق کارگرنیا دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز گفت : هنوز تعداد جلسات لغو شده این شورا به عدد 6 نشست نرسیده است بنابراین پرونده نباید به شورای حل اختلاف ارسال شود.
منبع : خبر گیلان