جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

تخریب منابع طبیعی مصداق بارز ظلم و بی عدالتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تخریب منابع طبیعی مصداق بارز ظلم و بی عدالتی است

شناسه : 67184774

تخریب منابع طبیعی مصداق بارز ظلم و بی عدالتی است

انزلی - ایرنا - امام جمعه شهرستان بندرانزلی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته، تخریب و دست اندازی به منابع طبیعی را مصداق بارز بی عدالتی و اجحاف خواند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید عبد الجواد شمس الدین با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی یادآور شد: منابع طبیعی و مواهب محیط زیستی از جمله انفال هستند و عموم مردم باید در حفظ و گسترش آن مشارکت داشته باشند.

امام جمعه انزلی با اشاره به الحاق ناوشکن دماوند در هفته آتی به ناوگان شمال تاکید کرد: این دستاورد بومی که نشان از اقتدار ملی فرزندان نظامی این مرز و بوم دارد را ارج نهاده و به دست اندرکاران خداقوت و تبریک می گوییم.

خطیب جمعه شهرستان بندرانزلی با اشاره به بحث معیشتی بویژه در روزهای پایانی سال گفت: لازم است نظارت بیشتری بر بازار اعمال شود تا از سودجویی عده ای در شرایط پایانی سال و اعمال فشار بر مردم و اقشار آسیب پذیر جلوگیری بعمل آید.

حجت الاسلام شمس الدین خاطرنشان کرد: همه ما مسئولان باید برای فراهم کردن رفاه مردم، تلاشی مجدانه داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان بندرانزلی با اشاره به روند مذاکرات هسته ای گفت: بی شک مردم هوشیار ما و تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، تحت تدابیر رهبری عمل می کنند.
وی در خاتمه خطبه های نماز جمعه به روز بیستم اسفندماه بعنوان روز ملی راهیان نور اشاره کرد و گفت: تعیین این روز ملی، انتخابی شایسته است که موجب می شود فرهنگ جهاد ، شهادت و ایثارگری چه برای آنها که تجربه روزهای هشت سال دفاع مقدس را داشته اند و چه برای نسل جدیدی که آن دوران را ندیده اند، مجالی برای واکاوی و بازخوانی این حماسه سترگ باشد.
بندر انزلی یکصد و 40 هزار نفر جمعیت دارد. این شهرستان بزرگترین بندر تجاری و اقتصادی کشور در شمال ایران محسوب می شود.