جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تحریم و تهدید بر استقامت ملت ایران اثرگذار نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

تحریم و تهدید بر استقامت ملت ایران اثرگذار نیست

شناسه : 96546114

تحریم و تهدید بر استقامت ملت ایران اثرگذار نیست

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه ملت ایران هوشیار و با فراصت هستند و به تیم مذاکره کننده اعتماد دارند، گفت: با حمایت و استقامت مردم به جایی رسیده ایم که نه تحریم و نه تهدید دشمن اثرگذار نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی، امام جمعه موقت رشت امروز، 21 فروردین در خطبه های نماز جمعه این شهر، ضمن تبریک به مناسبت میلاد صدیقه کبری، حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) برگزیده زنان عصر خویش بوده است، ولی علو مقام ایشان تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نمی باشد و در تمامی اعصار جریان دارد.

وی ازدواج را سنت رسول الله(ص) دانست و با تاکید بر ازدواج آسان جوانان، افزود: دین اسلام بر این حکم الهی تاکید فراوان دارد؛ متاسفانه جوانان امروز به بهانه های واهی ازدواج خود را به تعویق می اندازند؛ لذا والدین با هدایت جوانان در همسرگزینی، زمینه ازدواج آنان را فراهم کنند تا عوامل فساد از جامعه اسلامی رخت بندد.

این کارشناس دینی به بیان صفات حسنه شاخص زنان از دیدگاه پیامبر(ص) پرداخت و تصریح کرد: از نگاه رسول خدا(ص)، برترین زنان با عفت ترین، عزتمندترین و فرما بردارترین انسان برای همسرانشان هستند که برای غیر شوهر در حجاب کامل قرار می گیرند. عفت یکی از برجسته ترین صفات زنان است و زن منهای عفت جایگاهی ندارد. برترین مردان نیز متخلق به اخلاق اسلامی هستند.

حجت الاسلام صدیق عربانی در خطبه دوم سالروز تاسیس نهاد انقلابی بنیاد مسکن را تبریک گفت و ادامه داد: بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی خدمات حسنه و ارزشمندی بجای گذاشتند. لذا متمکنین و ثروتمندان از این فرصت استفاده کنند و با کمک به موسسات خیریه نام نیکی از خود به یادگار بگذارند، زیرا دنیا میدان مسابقه بازار است که برخی سود می کنند و برخی زیان می بینند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان و خادمان اهل بیت(ع) اشاره کرد و متذکر شد: رهبر معظم انقلاب توافق نکردن را بهتر از توافق بد کردن دانستند و با تاکید بر حفظ عزت ملت شریف ایران، از تیم مذاکره کننده ایرانی خواستند رسما برای مردم گزارش کار ارائه دهند.

امام جمعه موقت رشت از زحمات شبانه روزی دکتر ظریف، وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته ای تشکر و قدردانی کرد و گفت: مذاکرات لوزان سوییس سخت و طاقت فرسا بود، زیرا طرف مقابل خائن و فریب کار است، اما ملت ایران هوشیار و با فراصت هستند و به تیم مذاکره کننده اعتماد دارند. با حمایت و استقامت مردم به جایی رسیده ایم که نه تحریم و نه تهدید دشمن اثرگذار نیست.

حجت الاسلام صدیق عربانی با تاکید بر اینکه مذاکرات تنها باید پیرامون موضوع هسته ای است، ادامه داد: مذاکره کنندگان توجه داشته باشند که طرف مقابل اجازه بازرسی از مراکز صنعتی و دفاعی کشور را ندارد.

وی به هتک حرمت زائران ایرانی در فرودگاه جده اشاره و اضافه کرد: مراجع عظام بر توقف اعزام زائران ایران به عمره تاکید دارند، زیرا هرساله 10 هزار میلیارد تومان از این طریق در اختیار دولت عربستان قرار می  گیرد و آنها چنین جسارتی به زوار خانه خدا روا می دارند. لذا مسئولان امر پیگیری و توجه کافی داشته باشند و عزت و احترام ایرانیان را حفظ کنند.

حجت الاسلام صدیق عربانی به کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع یمن به دست عربستان اشاره  کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری نسبت به این اقدام خصمانه دولت عربستان هشدار دادند. عربستان هرگز بر مردم متدین یمن ظفر نمی یابد و خودشان رسوا خواهند شد.