سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تحریف واقعیت های تاریخی خیانت به انقلاب و نسل های آینده است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحریف واقعیت های تاریخی خیانت به انقلاب و نسل های آینده است

شناسه : 63994459

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کشور با بیان اینکه شاعران باید مراقب باشد تا در اشعارشان واقعیت های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تحریف نشود گفت: تحریف واقعیت های تاریخی خیانت به انقلاب و نسل های آینده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، دکتر مهدی فیض امروز در اختتامیه جشنواره شعر نور که با رویکرد نقد ادبیات انقلاب اسلامی توسط جهاد دانشگاهی گیلان برگزار شد، با بیان اینکه خداوند در سوره شعراء به مقوله شعر و شاعری اشاره دارد اظهار کرد: این سوره به خاطر ستایش از شاعران مؤمن و مذمّت شاعران بیهوده‌گوی، که در چهار آیه آخر آن آمده "شعراء" نامیده شده است.

وی ایمان و عمل را 2 ویژگی مهم شاعرانی متعهد بیان کرد و گفت: یاد خداست که انسانها را در جلوگیری از باطل یاری می دهد.

فیض با اشاره به ضرورت های برگزاری این جشنواره یادآور شد: ارتقای نگاه فرهنگی با محوریت و موضوعات ارزشمند در فضای دانشگاه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه شعر و شاعری فرصت بزرگی است که با احساسات و عواطف مردم در ارتباط است،‌ افزود: البته در این عرصه باید مراقب آسیب‌ها و آفت‌هایی که ممکن است ما را تهدید کند، باشیم.

فیض با بیان اینکه شاعران باید مراقب باشد تا در اشعارشان واقعیت های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تحریف نشود گفت: تحریف واقعیت های تاریخی خیانت به انقلاب و نسل های آینده است.

وی اشعار شاعران باید با نگاه قرآنی سروده شود ادامه داد: اگر اشعار با نگاه قرآنی عنوان شود امانت الهی محسوب خواهد شد لذا شاعران این امانت را در هر جایی استفاده نخواهد کرد.

فیض با تاکید بر توجه جدی به واقعیت های در ادبیات انقلاب اسلامی گفت: کسی حق ندارد تاریخ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را به نام جناح خود تحریف کند.

وی ادامه داد: هنر شاعری باید به حق مورد استفاده قرار گیرد و سهم تمامی کسانی که در به ثمر نشستن انقلاب نقش داشتند باید دیده شود.

فیض تاکید کرد: کسی حق فیلتر کردن تاریخ را ندارد این موضوع باید توسط افرادی که در این حوزه قلم می زنند رعایت شود.

وی یکی از نکات مهم در رعایت اخلاق اسلامی را قضاوت درباره نیت افراد دانست و گفت: علت اینکه برخی از افراد به نادرستی از تاریخ حذف می کنیم مربوط به عدم صحیح قضاوت درباره نیت افراد است.

به گزارش ایسنا،اختتامیه جشنواره شعر نور با حضور شاعران،دانشگاهیان و علاقمندان به حوزه ادبیات انقلاب عصر امروز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

ایسنا