رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

تجلیل از 20 صادرکننده برتر گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از 20 صادرکننده برتر گیلان

شناسه : 314654992

تجلیل از 20 صادرکننده برتر گیلان

 به مناسبت روز ملی صادرات عصر امروز از 20 صادرکننده ی برتر گیلان در رشت قدردانی شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ارزآوری ، میزان صادرات و کیفیت کالاها از مهمترین دلایل این واحدهای تولیدی بود.
غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ، صنعت ، معدن و کشاورزی ایران در این مراسم از صادرات 37 میلیارد دلاری ایران در سال 2015 خبرداد و افزود: این دستاورد مهم در حوزه ی صادرات غیرنفتی در فضای سنگین تحریم ها محقق شده و بطور حتم باید در شرایط عادی تا 3 برابر ارتقاء یابد.
استاندار گیلان هم در این مراسم صادرات را بهترین راه برون رفت از رکود اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار برشمرد و بر عزم جدی دولت برای ایجاد زیرساختهای اقتصادی در استان تاکید کرد.
محمد علی نجفی از افتتاح قریب الوقوع خط آهن 8 کیلومتری آستارای آذربایجان به آستارای ایران خبر داد و گفت: این خط آهن با امکان اتصال به روسیه و شمال اروپا ، روند صادرات را در گیلان تسهیل خواهد کرد.
سید کاظم دلخوش نماینده ی مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این مراسم بر ضرورت حمایت جدی نمایندگان از تولید و صادرات تاکید کرد و افزود: در این راستا مجلس شورای اسلامی ، 13 لایحه ی اقتصادی در حوزه های سرمایه گذاری ، مالیاتی و  گمرکی تصویب کرده تا قدرت مانور بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و تولیدات صادرات محور بیشتر شود.
هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی گیلان هم در این نشست از صادرات 645 میلیون دلاری گیلان در چند سال گذشته خبرداد و خواستار حمایت جدی تر دولت از واحدهای کوچک اقتصادی شد.