رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

تجلیل از مدال آوران فنی و حرفه ای گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از مدال آوران فنی و حرفه ای گیلان

شناسه : 330802535

تجلیل از مدال آوران فنی و حرفه ای گیلان

از 35 نفر از مدال آوران و دست اندر کاران رقابت های ملی مهارت گیلان امروز در مراسمی قدردانی شدند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیر کل فنی و حرفه ایی گیلان در این مراسم  که در رشت برگزار شد گزارشی از روند آموزش جوانان متقاضی مهارت آموزی داد و گفت :  سالانه در 22 مرکز دولتی و 850 مرکز خصوصی فنی و حرفه ای گیلان 50 هزار کار آموز آموزش می بینند.
رحیم عطایی پور رتبه ی گیلان در حوزه رقابت های ملی مهارت را هفتم  کشوراعلام کرد. 
استاندار گیلان هم ر به نقش مراکز فنی و حرفه ای در ایجاد بسترهای اشتغالزایی و تعلیم و تربیت نیروهای جوان ، خلاق و کارآفرین اشاره کرد و گفت : حمایت از این بخش ، دولت را برای تسریع در روند اشتغالزایی و رونق اقتصاد یاری می کند و تمامی دستگاه های اجرایی باید متناسب با ماموریت های محوله به یاری فنی و حرفه ایی برخیزند.
محمد علی نجفی با اشاره به جایگاه اشتغال و کارآفرینی در برنامه ی ششم توسعه گفت: تحقق عینی برنامه های اقتصادی و اشتغالزایی دولت مرهون توسعه حرفه آموزی است و مراکز فنی و حرفه ای در این زمینه رسالتی مهم برعهده دارند.
وی در ادامه به انتشار منشور حقوق شهروندی دولت اشاره کرد و با بیان اینکه حقوق اقتصادی ، اجتماعی – فرهنگی و سیاسی جامعه  ایرانی در بستر فضای امن کسب و کار و بهبود اوضاع معیشتی تثبیت می شود اضافه کرد : هرچقدر به روند تربیت نیروی انسانی خلاق توجه شود اهداف کشور در حوزه برنامه ریزی و مدیریت محقق تر خواهد شد.
منبع:خبرگیلان