رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

تجلیل از دانشجویان نخبه در روز دانشجو - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از دانشجویان نخبه در روز دانشجو

شناسه : 63916289

به همین مناسبت دیروز مراسمی دردانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزارشد و در آن از30 دانشجو نخبه و جمعی مدیران و مسئولان انجمن های دانشجویی قدردانی شد./ استاندار در این مراسم با استناد به فرمایشات امام خمینی رحمة الله علیه مبنی براینکه دانشگاه مبدأ همه تحولات است خاطرنشان کرد : رهبرمعظم انقلاب نیزبرنقش تاثیرگذار دانشجو درپیشرفت وتعالی کشور تاکید دارند ودانشجویان باید برای موفقیت درعرصه های علمی منویات ایشان را سرلوحه کارخود قراردهند.

محمد علی نجفی با بیان اینکه فاصله مدیریت وبرنامه ریزی - صنعت –کشاورزی وخدمات درگیلان با دانشگاه باید کم شود تصریح کرد : خود را موظف می دانم توسعه گیلان را با تفکرات دانشگاهی پیش ببرم.

وی تشکیل کمیته ای کارشناسی برای ایجاد منطقه ویژه آزاد علمی ودانشگاهی درگیلان را خواستار شد وگفت: ضروری است از شرکت های دانش بنیان با هدف ایجاد استقلال ، توسعه ی پایدار و سرمایه گذاری در تولید فناوری های جدید حمایت شود . استاندار خاطرنشان کرد : برای اینکه بنایی درخور ایرانیان بسازیم ناگزیریم به توسعه کمی و کیفی دانشگاه ها بپردازیم چرا که بدون توسعه علمی بنای هر جامعه کاریکاتور گونه است. استاندار که در مراسم تجلیل از دانشجویان نخبه سخن می گفت با قدردانی از بیان نظرات نمایندگان تشکل های دانشجویی گفت: دغدغه مشترک دراین اظهارات حفظ نظام جمهوری اسلامی –استقلال وآزادی آن است ودانشجویان به تحقق افق ایران 1404 بیندیشد.

در این مراسم مدیر کل سیاسی وانتخابات استانداری و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از روسای دانشگاههای گیلان ،دبیران انجمن های اسلامی وعلمی ونیز نمایندگان دانشجویان، دیدگاههای شان را درخصوص لزوم تخصیص بودجه های علمی- بهبود کارآفرینی –نقش آفرینی درعرصه های مهندسی فرهنگی – محیط های سیاسی واجتماعی و نحوه ی ارتباط دانشگاه وصنعت و تولید ارائه کردند./

 

منبع:خبرگیلان