جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

تجلیل از خیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از خیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان

شناسه : 324293727

تجلیل از خیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان

امروز در مراسمی از 24 خیر و داوطلب جمعیت هلال احمر گیلان قدردانی شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرعامل جمعیت هلال احمرگیلان در این مراسم گفت :  از ابتدای امسال تاکنون 7 هزار و 500 عضو فعلی این نهاد امداد رسان در هزار و 276 مورد حادثه در گیلان خدمات رسانی کردند.
مهدی ولی پور افزود : در این مدت داوطلبان جمعیت هلال احمر 67 هزار نفر- روز در امداد رسانی و کارهای بشردوستانه مشارکت کردند.
وی از برنامه ریزی برای افزایش تعداد اعضای این نهاد امداد رسان تا 25 هزار نفر در 3 سال آینده خبر داد.
استاندار گیلان هم نقش کمک های مردمی در کاهش تلفات حوادث غیر مترقبه از قبیل سیل – زلزله و بارش های سنگین برف در گیلان را تبیین کرد و افزود : تجربه دهه گذشته در استان نشان داده که با اتکاء به نیروهای جوان و متعهد می توان از خسارات حوادث جلوگیری کرد و یا کاهش داد.
محمد علی نجفی با اشاره به شرایط اقلیمی گیلان ، از شناسایی 41 نوع حادثه طبیعی و غیرمترقبه در استان خبر داد و گفت : برغم اینکه گیلان دومین استان کوچک کشور است اما بسیاری از حوادث رایج در حوزه سرزمینی ایران می تواند در این استان اتفاق بیافتد و این امر مسئولیت همگانی را برای آمادگی هر چه بیشتر در مقابله با بحران های احتمالی زیاد می کند.
وی با بیان اینکه  اعتبارات پیشنهادی ملی جمعیت هلال احمر گیلان در سال آینده 30 درصد افزایش یافته است افزود : توسعه زیر ساخت ها ، افزایش تجهیزات و استقرار دایمی بالگرد برای امدادرسانی در گیلان از مهمترین برنامه های استان برای افزایش کیفیت و کمیت امداد رسانی است.
اسدا... عباسی رییس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت  نیز از آمادگی این مجمع برای پایدار کردن بودجه ملی جمعیت هلال احمر استان در قالب برنامه ای مصوب خبرداد.
محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه و منوچهر جمالی نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز هر یک در سخنانی بر لزوم ایجاد پایگاه های امداد و نجات در مناطق محروم و کوهستانی گیلان تاکید کردند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گیلان نیز با استناد به آموزه های اصیل اسلامی کمک و امداد رسانی به همنوع را وظیفه ایی اخلاقی ، دینی و انسانی برشمرد.
در پایان از تابلوی نماد خانه هلال رونمایی شد.
 هدف از ایجاد خانه های هلال آموزش روستائیان برای امداد رسانی در مواقع بروز حوادث است.
همچنین نمایشگاه دستاوردها ، تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر گیلان امروز در رشت گشایش یافت.
منبع : خبر گیلان