جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

تجلیل از بسیجیان حقوقدان و خانواده شهید یوسف مرحبا در رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از بسیجیان حقوقدان و خانواده شهید یوسف مرحبا در رشت

شناسه : 199608837

تجلیل از بسیجیان حقوقدان

به مناسبت روز بسیج حقوقدانان از 10 بسیجی حقوقدان برتر و خانواده شهید حقوقدان ، شهید یوسف مرحبا تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان ؛ رییس کل دادگستری گیلان در این مراسم گفت: آسیب‌های اجتماعی جامعه باید بررسی و در راستای کاهش آنها برنامه ‌ریزی اصولی و هدفمند انجام شود.
احمد سیاوش پور افزود: برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید با اجتناب از پرداختن به یک آسیب اجتماعی خاص و یا تنها دیدن صورت مسئله انجام شود.
وی خاطرنشان کرد : نظام اسلامی بر مبنای دین اسلام و نظام کامل استوار است و حقوقدانان برای اصلاح جامعه باید به صورت جدی و مؤثر برای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند.
سیاوش پور با بیان اینکه حقوقدانان باید دامنه مطالعات و تحقیقات خود را در راستای رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه گسترش دهند، گفت: در راستای دستیابی به نتیجه مطلوب باید رشد فرهنگی و اجتماعی جامعه ابتدا از درون خانواده‌ها آغاز شود.
فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این مراسم با اشاره به  وظایف حقوقدانان گفت: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که اسلام در آن زنده و جاری است و باید قوانین براساس دین مبین اسلام اجرا شوند.
محمد عبدالله پور افزود: یک حقوقدان باید فردی آگاه نسبت به امور اسلامی ، اجتماعی، تاریخی و سیاسی باشد و به نیازهای مردم تسلط داشته و اهل پرهیزکاری و پارسایی باشد که از ضروریات جامعه است.
وی گفت: یک حقوقدان پیش تر از بقیه باید مجری قانون در اجتماع و پایبند به قانون باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران