سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تاکید برهمکاری صدا و سیما و دادگستری گیلان در مبارزه با فساد - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید برهمکاری صدا و سیما و دادگستری گیلان در مبارزه با فساد

شناسه : 370745829

 نشست هیات اندیشه ورزی مسئولان قضایی گیلان و صدا و سیمای استان با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب مرکزی، مدیرکل بازرسی و معاون پیشگیری دادگستری استان، مدیرکل صدا و سیما ،معاونین و مدیران رسانه استانی در صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد .
رئیس کل دادگستری گیلان دراین نشست، مسئولان قضایی استان و صدا و سیمای مرکز گیلان به همکاری و تعامل این دو ارگان در مبارزه با فساد تاکید کرد. حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی با بیان اینکه رفتار صحیح سازمانی و نظام اداری از طرف کارکنان ادارات و احترام به حقوق شهروندی از محورهای اصلی فعالیت دستگاه قضا است گفت: احترام به حقوق شهروندی، مبارزه با فساد و حمایت از تولید سه محور اصلی فعالیت قوه قضائیه است. وی به تولید محتوای سریع رسانه ها و ایجاد ذهنیت صحیح در مواجهه با رخدادهای مختلف اجتماعی تأکید کرد و افزود: رسانه ملی وظیفه آگاهی بخشی خود را برای اثربخشی حداکثری باید با تولید آثار هنرمندانه انعکاس دهد. رئیس کل دادگستری گیلان گفت: رسانه های معاند ناهنجاری ها را در قالبی زیبا برای انحراف ذهن مخاطب تولید می کنند که در این خصوص تلاش رسانه ملی در اقناع مخاطب بسیار اهمیت دارد.
فلاح میری دادستان عمومی و انقلاب گیلان نیز با بیان اینکه دستگاه قضا حامی رسانه ملی در امر مطالبه گری است ،گفت: مدیران و مسئولان نباید از پاسخگویی در رسانه شانه خالی کنند و باید پاسخگوی مطالبات رسانه و شهروندان باشند.وی با اشاره به دقت دستگاه قضا در رسیدگی به تخلفات افزود: در رسیدگی به پرونده های خاص کمیته های ویژه تشکیل می دهیم تا با دقت به تخلفات رسیدگی کنیم. فلاح میری با بیان اینکه رسیدگی به پرونده های مرتبط با تولید و موانع آن از اولویت های قوه قضائیه است افزود: حمایت از تولید و اشتغال سبب کاهش بزهکاری در جامعه خواهد شد.
سیف الله مسرور،مدیرکل بازرسی گیلان هم به دو برخورد سخت افزاری و نرم افزاری با جرائم اشاره کرد و گفت: مبارزه سخت افزاری با مجرمان مرحله آخر در مبارزه با فساد و جرم است که این یک برخورد ریشه ای نیست و احتمال تکرار این جرائم در جامعه وجود دارد.وی با تأکید بر ارتقاء سواد حقوقی در محتوای برنامه های صدا وسیما افزود: اشراف بر مسائل حقوقی و مصادیق جرائم سبب جلوگیری از سوءبرداشت ها می شود.مدیرکل بازرسی استان تاکید کرد: رسانه ها با برجسته کردن   حرفه ای و عالمانه از مصادیق جرم و فساد می توانند احساس فساد و بدبینی را در جامعه کاهش دهند.
آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان هم به تأکید قوه قضائیه در مطالبه گری مردم از طریق همکاری سازمان های مردم نهاد و سامانه سجام اشاره کرد و گفت: باید برای فساد ستیزی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره برد. وی افزود: در جامعه ای که مطالبه گری پررنگ باشد زمینه فساد هم کمتر می شود.
باقرزاده مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان هم به حمایت قاطع رسانه ملی از واحدهای تولیدی گفت: صدا و سیمای مرکز گیلان در این زمینه همواره با دستگاه قضا تعامل داشته است. وی از تلاش شبانه روزی قوه قضائیه در مبارزه با فساد قدردانی کرد و افزود: صدا و سیمای استان در پوشش فعالیت ها و برخوردهای مقتدرانه دستگاه قضا با فساد فعال است.
در این نشست معاونان خبر، سیما، رادیو، فضای مجازی و برنامه ریزی و پژوهش صدا و سیمای مرکز گیلان به تعامل خود در تولید محتواهای مرتبط با فعالیت های دستگاه قضا اشاره و به حمایت قوه قضائیه از رسانه برای تولید محتوا در بخش های تولید و موانع آن، مبارزه با فساد، آسیب های اجتماعی، حفظ محیط زیست تأکید کردند.