سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

تأثیر جملات محبت آمیز - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تأثیر جملات محبت آمیز

تأثیر جملات محبت آمیز


اگر شما والدین عزیز می خواهید رفتار درست را به فرزند خود یاد دهید از واژه های مودبانه استفاده کنید. امروزه به نظر می رسد ادب در جامعه تا حدی رنگ باخته است، ادب یعنی اینکه در برخورد با دیگران با ملاحظه و متواضعانه رفتار کنیم، اهمیت زیادی دارد که از فرزندان خود زیاد تمجید کنیم و به آنها یاد دهیم که همواره مودبانه رفتار کنند.
آیا ما به قدر کافی از اطرافیان خود تمجید می کنیم؟ شما خودتان آخرین بار کی جملات محبت آمیز شنیده اید؟ این جملات در زندگی روزانه ما تأثیر زیادی دارند ولی متأسفانه امروزه کمتر آنها را می شنویم.
البته ما در برخورد با کودکان و اطرافیان گاهی جملات تحسین آمیز بر زبان می آوریم ولی تا چه حد از اعماق قلب به جملاتی که می گوییم اعتقاد داریم؟ وقتی آرایش مو، پیراهن و ویژگی های مثبت یک نفر را تحسین می کنیم این کار بر روحیه او تأثیر بسیار مثبتی می گذارد ولی یادتان باشد ما به حد کافی در مورد اطرافیان خود سخنان تمجیدآمیز بر زبان نمی آوریم در حالی که مردم دوست دارند از آنها تقدیر شود. به قول معروف:«جملات محبت آمیز مانند عسل، شیرین و مقوی» هستند.
گفتن جملات محبت آمیز موجب تقویت روحیه افراد می شود. ما نباید از یاد ببریم که طرز برخوردمان در خانه بر روی رفتارمان در محیط کار و جامعه تأثیر می گذارد. بنابراین باید مراقب باشیم که در مورد فرزندان، والدین و حتی خودمان چگونه صحبت می کنیم. ما باید ادب را به بخشی از زندگی روزانه فرزندان خود تبدیل کنیم. والدین، آموزگاران، رؤسا و مشاوران باید در استفاده از جملات محبت آمیز پیشقدم باشند.روزنامه کیهان