جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بیش از سیصد چایکار املشی برای دریافت وام تغذیه و نگهداری باغ چای به بانک عامل معرفی شده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از سیصد چایکار املشی برای دریافت وام تغذیه و نگهداری باغ چای به بانک عامل معرفی شده اند

شناسه : 225179643

بیش از سیصد چایکار املشی برای دریافت وام تغذیه و نگهداری باغ چای به بانک عامل معرفی شده اند

رئیس اداره چای املش گفت : 392 چایکار املشی عضو صندوق توسعه حمایت از صنعت چای کشور برای دریافت وام تغذیه و نگهداری باغات چای خویش در دو ماه گذشته پس از تشکیل پرونده دراین اداره به بانک عامل معرفی شده اند.
محمدعیسی طالبی افزود : به ازای هر هکتار باغ چای 16 میلیون ریال وام تغذیه و نگهداری به چایکاران عضو صندوق توسعه حمایت از صنعت چای کشور تعلق میگیرد که کارمزد ان 4 درصد است و باقیمانده چایکاران املشی عضو این صندوق می توانند در صورت نیاز به اداره چای املش مراجعه کنند .
وی گفت : علاوه بر وام تغذیه و نگهداری ، 3557 چایکار املشی بابت بهزراعی 1900 هکتار از باغات چای خویش موفق به دریافت 22 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در بهمن ماه شدند .
رئیس اداره چای املش گفت : از مجموع 1949 تن سهمیه کود شیمیایی باغات چای شهرستان املش 665 تن آن در سه ماه گذشته توسط دو تعاونی چایکاران بخش مرکزی و رانکوه این شهرستان جذب و توزیع شده است و این روند تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه دارد .
رئیس اداره چای شهرستان املش سهمیه کود شیمیایی باغات چای را به ازای هر هکتار 350 کیلوگرم عنوان نمود و گفت : 4850 جلد دفترچه چایکاری برای چایکاران شهرستان املش در سه ماه گذشته صادر و با همکاری دهیاران روستاهای چای خیز این شهرستان توزیع شده است .
شهرستان املش با تولید 32 درصد چای کشور ، بزرگترین تولید کننده چای داخل کشور است . 
 
منبع: خبر گیلان