جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

به فکر توسعه باغات چای نیستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

به فکر توسعه باغات چای نیستیم

شناسه : 1363326

به فکر توسعه باغات چای نیستیم

رئیس سازمان چای کشور گفت: در این برهه به فکر توسعه باغات نیستیم، بلکه به فکر حفظ باغات چای موجود هستیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، محمدولی روزبهان از تهیه طرح جامع بهزراعی باغات چای خبر داد و افزود: این طرح شامل یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت است که با اجرای به موقع و پرداخت تسهیلات بهزراعی به کشاورزان چایکار می تواند در بالا بردن کیفیت چای داخلی نقش بسزایی داشته باشد.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی جامع درخصوص تهیه فرایند و اجرای طرح با در نظر گرفتن تمام جوانب احیای باغهای چای شمال، بهزراعی، تغذیه و به نژادی از اهم فعالیت های مجری طرح ملی بهزراعی باغ های چای است.

روزبهان خاطرنشان کرد: ماده اولیه خوب می تواند محصول خوب تولید کند لذا باغات نیاز به هرس، جوانسازی و دیگر عملیات به زراعی دارد و امسال دولت مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص در نظر گرفته تا به اشکال مختلف به کشاورزان چایکار در راستای ارتقای کیفی محصول پرداخت شود.

وی افزود: در این برهه به فکر توسعه باغات نیستیم، بلکه به فکر حفظ باغات چای موجود هستیم لذا تمام سیاست و برنامه ریزی ما در راستای حفظ باغات موجود است.

وی گفت: در حال حاضر سیاست سازمان چای کشور حفظ باغات چای موجود است و در آینده برای گسترش باغات چای نیز برنامه خواهیم داشت.

روزبهان سامان بخشی به موضوع چای سنواتی را از جمله دیگر برنامه های سازمان چای عنوان کرد.

ایسنا