رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

به آب انداختن اوليه قفس کروی پرورش ماهی برای نخستین بار در کشوردر گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

به آب انداختن اوليه قفس کروی پرورش ماهی برای نخستین بار در کشوردر گیلان

شناسه : 276544558

به آب انداختن قفس پرورش ماهی

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان؛ نمونه اولیه قفس کروی پرورش ماهی پس از انجام مراحل طراحی برای نخستین بار در کشور در منطقه آزاد انزلی به آب انداخته شد.
مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه گیلان با اعلام این خبر گفت: قفس کروی پرورش ماهی، یکی از جدیدترین روش های آبزی پروری در دنیا است و ساخت توسط دانش آموختگان گروه مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان برای طی مراحل نهایی نصب و ارزیابی سیستم مهار در دریای خزر اجرایی شده است.  
بابک توکلی افزود: این نوع قفس ها به علت توانایی غوطه وری در آب و قرارگیری قفس در عمق مورد نظر و همچنین ساختار هندسی مناسب در برابر امواج دریا، از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به خط ساحلی طولانی در شمال و جنوب کشور از ظرفیت بسیار بالایی جهت توسعه همه جانبه پرورش ماهی در قفس برخوردار هستند.                                                                                                                                                                                                                                                          اجرای این طرح در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی  و بنا به تاکید رئیس جمهور  در سفر به گیلان مبنی بر تولید حداقل ۱۰ هزار تن ماهی در قفس،  در ۲ سال آینده در این استان صورت گرفته است.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران