جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بهره برداری از 5 طرح فرهنگی در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 5 طرح فرهنگی در گیلان

شناسه : 190949264

خبر فرهنگی

با بهره برداری از 4کتابخانه و یک آسمان نمای دیجیتال در هفته تکریم مقام کتابدار و ترویج گفتمان کتاب خوانی ،هزار متر مربع به سرانه فضای مطالعه کتابخانه های استان افزوده می شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه سرانه مطالعه در استان به ازای هر 100 گیلانی یک مترو 22 سانتی متر است و این در حالی است که بر اساس برنامه پنجم توسعه می بایست آمار سرانه مطالعه به ازای هر 100نفر 4 مترو 20 سانتی متر باشد افزود: در تلاشیم با بهره برداری از کتابخانه های عمومی شهری  و روستایی ، فرهنگ کتاب و کتابخوانی را بیش از پیش ترویج دهیم.

امیر محمدپور از اجرای طرح خورجین کتاب در تاکسی ها و ایستگاه کتابخوانی در اتوبوس ها در این هفته خبر داد و افزود: این طرح با هماهنگی سازمان فرهنگی-ورزشی شهرداری رشت و اداره کل کتابخانه های عمومی استان اجرا خواهد شد .

وی گفت: در اجرای این طرح کتاب های بومی- محلی استان و مورد  نیاز مردم در تاکسی و اتوبوس ها عرضه می شود.

وی همچنین به نقش مهم رسانه در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی میان مردم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 100 کتابخانه نهادی، مشارکتی و مستقل  با بیش از 877هزار جلد کتاب داریم .24 آبان ماه تا اول آذر ماه تکریم مقام کتابدار و ترویج گفتمان کتاب خوانی است.    

   
منبع : خبرگیلان