جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

بهترین دوست هر فرد مادر اوست - نمایش محتوای خبر

 

 

بهترین دوست هر فرد مادر اوست

شناسه : 96548725

بهترین دوست هر فرد مادر اوست

کارشناس اداری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: باید سعی کنیم به فرزندان‌مان حس اطمینان دهیم که اولین و ماندگارترین دوست هر شخص والدین او هستند.

اعظم رحیمی، کارشناس اداری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌منطقه گیلان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س)، اظهار کرد: در روایات فراوانی آمده که فاطمه زهرا(س) افضل زنان جهان است، زندگى پر برکت حضرت فاطمه(س) به عنوان بهترین الگو و نمونه فرا روى انسان‌های مسلمان و آزاده قرار دارد که با الهام گرفتن از آن مى‏توان در مسیر سعادت و خوشبختی گام نهاد و با الگو گرفتن از آن، مسیر کمال را پیمود و به حیات اخروی دست یافت.

وی افزود: جامعه مسلمان امروز به ویژه زنان بیش از پیش به الهام گیری از زندگى حضرت زهرا(س) نیازمند هستند، چراکه وی هم در نزد رسول خدا و هم در نزد مسلمانان راستین از احترام و مقام ویژه برخوردار است و فضیلت‌های که برای این بانوی بزرگوار در کتب احادیث و روایات آمده فراوان است و نام‌ها و القاب زیبای که برای این بانو در احادیث به چشم می‌خورد بیانگر مقام عظیم و جایگاه ویژه آن بزرگوار می‌باشد.

رحیمی گفت: حضرت زهرا(س) همانگونه که در مقام دختر پیامبر اسلام دارای مقام بالایی است، در مقام همسر علی(ع) و مادر حسنین نیز مقام ارجمند دارد و همچنین از امتیازات ویژه و منحصر به فرد آن حضرت این است که ایشان تنها بانویی میان امت پیامبر خاتم(ص)، معصوم است که از هر گونه خطا و لغزش دور بوده و پیراسته ‏مى‏باشد و از نظر عبادت و بندگى در اوج از عظمت قرار دارد به گونه‏اى که در این جهت نیز کسى به پاى او نمى‏رسد، همان گونه که سیره فردی و اخلاقی حضرت فاطمه(س) الگوی زنان و مردان عالم بوده است زندگانى پربار و سیره سیاسى حضرت نیز چون ابعاد دیگر زندگى او به عنوان چراغى فرا روى انسان‌هاى مسلمان قرار دارد که با الهام از آن مى‏توان شیوه رفتارهای سیاسی و اجتماعی و فردی را فرا گرفته و زمینه یک زندگی سالم با معیار اصیل دینى و قرآنى را فراهم‏ نمود.

 وی با تاکید بر اهمیت نقش مادران در خانواده بیان کرد: بهترین دوست هر فرد، پدر و به ویژه مادر اوست، معمولا در روابط دوستانه، زمانی که فرد به هر دلیلی با مشکل مواجه می‌شود، می‌تواند به راحتی برای دوستش بازگو کند، باید سعی کنیم به فرزندان‌مان حس اطمینان دهیم که اولین و ماندگارترین دوست هر شخص والدین او هستند.

کارشناس اداری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در پاسخ به اینکه در خانه یک پلیس هستید یا یک مادر؟ بیان کرد: علاوه بر ارتباط خوبی که با فرزندانم دارم، اما به موقع هم برخورد مناسب را انجام می‌دهم؛ نظم و ترتیب برایم اهمیت ویژه‌ای دارد و به شدت متعهد به قولم هستم و با آنها به بازی و شوخی می‌پردازم و به نوعی شوخی و تفریح و مادر بودن هم متناسب به شرایط جای خود را دارد.

 رحیمی با تاکید بر توجه والدین به فرزندان ادامه داد: دوره نوجوانی یکی از دوره های حساس زندگی انسان تلقی می گردد؛ این دوره نقش بسزائی در تکوین شخصیت فرد دارد، نوجوانی دوره انتقال از وابستگی کودکی به استقلال و مسئولیت پذیری نوجوان می باشد. بازنگری و بازسازی ارتباط با والدین، بزرگسالان و جامعه از یک سو و بازشناسی و بازسازی فرد به عنوان یک فرد مستقل از دیگر سو دو مساله اصلی دوره نوجوانی می باشد.

این کارشناس مشاوره با بیان اینکه امروزه ماهواره ها باعث ایجاد خلا بین فرزندان و والدین شده اند، اضافه کرد: مادران امروز باید سطح آگاهی خود را بالا ببرند، به حفظ حریم محرم و نامحرم دقت داشته باشند و اعتقادات خود را تقویت کنند می توانند جهت برقراری ارتباط درست با فرزندان از سی دی ها و کتب آموزشی بهره مند شوند. هیچوقت والدین صحبت‌هایشان جنبه نصیحت نداشته باشد و دوستانه باشد چراکه با تحکم و اجبار فرزند دوری می‌کند.

 کارشناس اداری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه والدین دورا دور مراقب فرزندان‌شان باشند تا امنیت فرزندان‌شان را فراهم کنند، ادامه داد: باید امکانات تفریحی و آموزشی مناسب را برای فرزندان مهیا کنند، البته در قدیم یک شیوه خوبی برای سرگرم کردن فرزندان در ایام فراغت وجود داشت به اینصورت والدین فرزندان را به برخی کارگاه‌ها می‌فرستادند تا علاوه بر پر کردن اوقات فراغت، یک پیشه را فرا می‌گرفتند. اما امروزه بچه‌ها به دنبال هزینه‌های بسیارند و از طرفی با توجه به وضعیت اجتماع که متاثر از ماهواره است نمی‌توان به راحتی به هر کس اعتماد کرد.