جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز گیلان

شناسه : 356513758

برگزاری گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز گیلان
آیین بزرگداشت چهلمین  سالگرد هفته دفاع مقدس با حضور سرهنگ بایرامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان ،  مدیرکل، معاونان ، مدیران و کارکنان رسانه استانی در مسجدالنور صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ؛ سرهنگ بایرامی ضمن تسلیت ایام محرم ، و با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با عاشورای حسینی اظهار کرد : تقارن این دو ایام بیانگر پیام‌های زیادی است که یکی از آن پیام‌ها الگوگیری رزمندگان از اباعبدالله الحسین (ع) است .
 ایشان شعار محوری هفته دفاع مقدس را « ما توانستیم » عنوان کرد و گفت: در تاریخ معاصر انقلاب اسلامی هیچ نقطه‌ای بلندتر از دفاع مقدس نیست . بایرامی با بیان اینکه در عرصه نظامی و امنیتی ، دیپلماسی علمی و فرهنگی الگوهای مناسبی در دوران دفاع مقدس داریم ، گفت : در موضوعات محتوایی دفاع مقدس نگاهمان فرهنگی است و در این عرصه از زوایه تفنگ و سلاح به دفاع مقدس نمی‌نگریم بلکه فرهنگ و معارف دفاع مقدس را مورد توجه داریم.
وی با تاکید بر فرهنگ و معارف دفاع مقدس باید گسترده‌تر از جغرافیایی مکانی و زمانی دیده شود ، ادامه داد : دفاع مقدس انسجام دهنده همه اقشار در طول هشت سال دفاع مقدس بوده است و در چهل سالگی انقلاب باید انسجام دهندگی دفاع مقدس میان اقشار به طور کامل پرداخته شود .
سرهنگ بایرامی ؛  پیروی از فرمان ولایت را رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس دانست و افزود: اعتماد و خودباوری، تقویت باورهای دینی، تولد تفکر بسیجی، تحکیم وحدت ملی و رشد فضائل اخلاقی و اجتماعی، حضور داوطلبانه جوانان در جبهه‌ها، مشارکت آحاد ملت در طول دوران دفاع مقدس و پرهیز از اشرافی‌گری از دیگر دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است ، ایشان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس 72 هزار رزمنده از گیلان به جبهه‌ها اعزام شدند ، تصریح کرد : 300 رزمنده زن گیلانی نیز به طور مستقیم در دوران دفاع مقدس در صحنه حضور داشتند .
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان ؛ تلاش صدا و سیما را در بهره مندی از گنجینه ارزشمند حماسه هشت سال دفاع مقدس جهت انتقال فرهنگ ارزشها و باورهای اعتقادی، ملی، روحیه خود باوری ، ایثار و شهادت بین اقشار میهن اسلامی موثر دانست و اظهار داشت : رسانه استانی با رویکردی آگاهانه و راهبردی در تمامی برنامه های خود به واکاوی ابعاد مختلف این حماسه سترگ پرداخته است . در پایان این مراسم به برندگان مسابقه فرهنگی و  مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی هفته دفاع مقدس جوایزی اهدا شد .