رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری کارگاه خاطره نگاری دفاع مقدس در رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری کارگاه خاطره نگاری دفاع مقدس در رشت

شناسه : 193837262

کارگاه خاطره نگاری دفاع مقدس

کارگاه خاطره نگاری با حضور گلعلی بابایی ؛ نویسنده دفاع مقدس با گرامیداشت یاد هشت هزار شهید گیلان ، سردار همدانی و امام شهدا با همکاری کتابخانه‌ های عمومی گیلان و با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در رشت برگزار شد .
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران گیلان ؛  سردار گلعلی بابایی در این کارگاه خاطره نویسی با بیان اینکه وجهه با ارزش خاطرات در شأن تاریخی موضوع نهفته است ، گفت : هر خاطره یک سند تاریخی است .
وی افزود : اگر الان بخواهیم یک خاطره دفاع مقدس را از یک رزمنده استخراج کنیم با توجه به زمان و سنی که از آن دوران گذشته است با موانع و مشکلاتی روبرو خواهیم شد که کار ما را سخت می کند.
این نویسنده آثار دفاع مقدس دریافت خاطرات از گوینده را هنر نویسنده و مصاحبه گر دانست و خاطرنشان کرد : بهترین و زلال‌ترین گونه‌ای که می‌توان از جنگ ارائه داد همین خاطره برگرفته از دانسته‌های فردی است که همه چیز را در جنگ دیده و لمس کرده است .
غ‍رب‍ت ه‍ور ، از الوند تا قراویز ، ضربت متقابل و همپای صاعقه ، ح‍ک‍ای‍ت م‍ردان م‍رد ، نبردهای جنوب اهواز (کارنامه تاریخی ، جغرافیایی ، نظامی منطقه عملیاتی جنوب و جنوب غربی اهواز ) ، ح‍ک‍ای‍ت م‍ردان م‍ه‍ر (ب‍ر اساس زندگی نامه س‍رداران ش‍ه‍ی‍د غ‍لام‍ع‍ل‍ی پ‍ی‍چ‍ک و م‍ه‍دی خ‍ن‍دان ) و ن‍ق‍طه ره‍ای‍ی ، تا آوردگاه الهاله (سرگذشت‌نامه سردار عملیات بدر ، شهید عباس کریمی) از جمله آثار منتشر شده این نویسنده دفاع مقدس است .

منبع: باشگاه خبرنگاران