جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری همایش بررسی فرصتهاو تهدیدهای شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در کارگاه هنر سروش گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش بررسی فرصتهاو تهدیدهای شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در کارگاه هنر سروش گیلان

شناسه : 355287568

برگزاری همایش بررسی فرصتهاو تهدیدهای شبکه های  اجتماعی و فضای مجازی در کارگاه هنر سروش گیلان
همایش « بررسی فرصتها و تهدید های شبکه های اجتماعی و فضای مجازی » با حضور معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی ، مدیرکل صدا و سیمای گیلان ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و برخی مسوولین، برنامه سازان و فعالین فضای مجازی در کارگاه هنر سروش برگزار شد .
مهندس ظهیری مدیرکل صدا و سیمای استان در ابتدای این همایش با اشاره به اینکه در حوزه سخت افزار ایالات متحده قدرت را به دست گرفته و بیشتر شرکتهای تولید کننده سخت افزار آمریکایی هستند گفت : زیر ساختهای سخت افزاری اکثر شرکتهای معتبر دنیا توسط کشوری هدایت و مدیریت می شود که در تقابل جدی با کشور ما است و ما ناگزیریم در حوزه محتوایی قوی عمل کنیم تا بتوانیم فرهنگ غنی اسلامی را نشر دهیم . وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمنان برای ایران برنامه ریزی کرده اند و برای دهه فجر امسال نیز توطئه چینی کرده اند افزود: فضای مجازی پیاده نظام دشمنان شده و ما به عنوان رسانه و فعالان فضای مجازی باید هوشیار باشیم و با افزایش آگاهی خود فرصت را از آنان بگیریم و نگذاریم خواب آنها تعبیر شود . 
دکتر خرم آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی نیز با اشاره به اینکه این فضا به ابزاری برای هجمه دشمن علیه نظام تبدیل شده است گفت: نقض حریم خصوص افراد از سوی این شبکه ها جدی است . وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری که اهمیت انقلاب در فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی دانستند افزود: انقلاب فضای مجازی در همه ابعاد و عرصه ها بروز کرده و تاثیر گذار بوده و هر جامعه ای که کنترل و تسلط بیشتری در این فضا داشته باشد در زمینه تولید محتوا ، ذخیره سازی ،پردازش ، تحلیل و مدیریت اطلاعات موفق تر عمل می کنند . 
خرم آبادی با اشاره به تهدیدها و مشکلات استفاده از فضای مجازی بر آموزش استفاده صحیح از این فضا و تبدیل آن به فرصت مناسب برای کشف ناشناخته ها و تکامل انسان بر لزوم تقویت شبکه های اجتماعی داخلی از سوی وزارت ارتباطات  تاکید کرد و اظهار داشت : ورود به حریم شخصی افراد از سوی شبکه های مجازی بزرگترین ضربه به یک ملت است و با تقویت شبکه های داخلی و مقابله با فیلتر شکن ها  این فرصت از دشمن گرفته خواهد شد . 
 در پایان این همایش هر یک از فعالان حوزه فضای مجازی سوالات خود را در این خصوص مطرح و دکتر خرم آبادی به آنها پاسخ داد .