رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

برگزاری نشست فرهنگی، مذهبی بانوان صدا و سیمای مرکز گیلان با محوریت عفاف و حجاب - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست فرهنگی، مذهبی بانوان صدا و سیمای مرکز گیلان با محوریت عفاف و حجاب

شناسه : 189629331

نشست فرهنگی، مذهبی بانوان صدا و سیمای مرکز گیلان با محوریت عفاف و حجاب برگزار شد

نشست فرهنگی،مذهبی بانوان صدا و سیمای مرکز گیلان با محوریت ترویج  فرهنگ عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده با حضور خانم مهدوی رییس مرکز تخصصی فقه ، اصول و معاونت آموزش و پژوهش حوزه های علمیه استان با ، بانوان صداو سیمای مرکز گیلان در مسجد النور مرکز برگزار گردید .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گیلان ؛ مینا مهدوی ، رییس حوزه علمیه واحد خواهران استان  گیلان در این نشست با بیان اینکه تبیین نقش و جایگاه زن در جامعه گامی بلند در اعتلای فرهنگ اسلامی است گفت : موضوع زن و برخورد جوامع با او ، مساله ای است که در همه زمان ها و همه جوامع مطرح بوده است ؛ اما اسلام نگاه عمیق و زیبایی به این مقوله داشته است .
وی با اشاره به اینکه دین اسلام با ایجاد  استغنای روانی سدی محکم در مقابل هواهای نفسانی می سازد ادامه داد ؛ ایجاد استقامت روانی به معنی مقاومت در مقابل وسوسه های شیطانی است که می تواند سدی محکم در مقابل هواهای نفسانی ایجاد کند .
مهدوی با تأکید بر اینکه دیدگاه اسلام با دیدگاه غرب درباره زن تفاوت های اساسی دارد ، افزود: نگاه غرب به زن ، تنزل دادن شخصیت انسانی و روحانی او درحد لذت های مادی و سوء استفاده های مختلف در جهت منافع اقتصادی، سیاسی و عقیدتی بوده است ؛ اما اسلام به زن نگاهی معنوی و انسانی دارد و حجاب مورد تاکید اسلام  ، دستوری عملی است که در راستای مصونیت زن از هر گونه استثمار و سود جویی صادر شده است ؛ البته حجاب در اسلام ، به هر دو جنس زن و مرد توصیه شده است.
مهدوی اظهار داشت ؛ مبارزه ما با تهاجم فرهنگی و ویرانگری های اخلاقی غرب،  به مانند ساختن در برابر تخریب است و بی شک، تخریب و ویرانگری سریعتر و کم هزینه تر از ساختن و آبادکردن است و ما در راه فرهنگ سازی و مبارزه با این هجمه ها، راه سخت و زمان بری در پیش داریم.
وی وظیفه اصلی متولّیان فرهنگ و تربیت جوانان را نهادینه کردن مسائل تربیت اسلامی در روح و زندگی آنان دانست و گفت: تربیت باید مطبوعی ، یعنی بر اساس طبع جوانان، مرحله به مرحله ، با حوصله و با برنامه ریزی هدفمند انجام شود نه به شکل شتاب زده.
این استاد حوزه و دانشگاه یکی از راههای ایجاد استغنای روانی در جوانان را طرح سؤال و ایجاد تلاش ذهنی درباره مشکلات پیش روی آنان دانست و افزود : در مسیر تربیت باید سه مرحله استغنای روحی، استعلای آرمانی و استقامت در امور اجرایی را تقویت کنیم.
مهدوی در پایان تصریح کرد ؛ اسلام و ائمه معصومین (ع) به حفظ بنیان خانواده اهمیت زیادی داده و با تاکید به اینکه جهاد زن ، خوب همسرداری کردن است گفت ، بانوان ما باید این امر را در راس زندگی خود قرار دهند . و ما بايد بدانيم كه يكی از راه های ايجاد استغنای روحی ، انرژی مثبت و روحيه نشاط در افراد است و جوان بايد با  باور ارزش انسانی و واقعی خود، تمام انرژی و بنيه روحی خود را در حفظ اين ارزش به كار گيرد.