رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اصحاب رسانه در خصوص تبیین برنامه های رسانه استانی در دهه فجر و انتخابات - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست خبری مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اصحاب رسانه در خصوص تبیین برنامه های رسانه استانی در دهه فجر و انتخابات

شناسه : 364160851

نشست خبری دکتر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اصحاب رسانه در خصوص تبیین برنامه های رسانه استانی در ایام الله دهه فجر و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد .
دکتر باقرزاده ضمن خوش آمد گویی و عرض تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی را یک رخداد بزرگ تلقی کرد و گفت پس از چهل و یک سال همچنان استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی خواست مردم است و افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که برپایه دو ارزش مردم سالاری و دین سالاری استوار است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه دهه فجر، ایام الله است و طلوع ارزش های اسلامی و رهایی ملت از یوغ استکبار،  افزود : انقلاب ما چهلمین سال پیروزی خود را علیرغم توطئه دشمنان با شکوه تر از همیشه برگزار کرد و وارد دهه پنجم حیات خود شد و در چنین نقطه عطف تاریخی، رهبر معظم انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند و چراغ راه آینده را ترسیم کردند. وی اظهار داشت : فرهنگ پایه و اساس همه عرصه های اجتماعی، اقتصادی و . . . در جامعه است و اگر اصحاب فرهنگ برنامه ریزی جامع تری داشته باشند قطعاً نسبت به سایر بخشها می توانند فعال باشند و لازمه آن هم افزایی صدا و سیما و اصحاب رسانه است.
مدیرکل مرکز با بیان سیاست های رسانه ای در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تبیین ضرورت مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تبیین تأثیر مجلس قوی و کار آمد در کارآمد سازی دیگر دستگاهها، بیان برکات و نتایج یک مجلس قوی و کار آمد و پاک دست در رفع مشکلات مردم و کشور، تبیین سلامت برگزاری انتخابات در کشور نسبت به دیگر کشورها ، برجسته سازی تأثیر آرای مردم در شکل گیری مجلس قوی و کار آمد، تبیین مؤلفه های مجلس انقلابی و در خدمت مردم، نقد منطقی و عالمانه عملکرد مجلس فعلی و احصاء معایب و نواقص آن و لزوم رفع آنها در مجلس آینده، بیان و انعکاس گسترده موفقیت ها و کار آمدی تفکر انقلابی در عرصه های مختلف کشور، تأکید بر حفظ وحدت و انسجام ملی و انقلابی در جامعه در آستانه انتخابات، پر هیز از ورود دو قطبی های طراحی شده دشمن، تأکید بر توجه به آینده به حل مشکلات و انتظارات منطقی و به حق مردم به ویژه محرومین و مستضعفین، توجه و انعکاس ایده و برنامه های کار آمد و انقلابی در راستای حل مشکلات اقتصادی و مدیریتی کشور، سیاست های برنامه سازی رسانه ملی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشد و ما نیز این سیاست ها را نصب العین قرار می دهیم.
دکتر باقرزاده با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز گیلان در حوزه انتخابات و ایام الله دهه فجر از 30 هزار دقیقه برنامه پیش بینی شده تبیین کرد : 15 هزار دقیقه برنامه تاکنون در خصوص ایام الله دهه فجر تولید و پخش شده و بیش از 14 هزار دقیقه نیز درخصوص انتخابات تهیه و پخش شده است و مراحل تولید برنامه در خصوص انتخابات نیز به سه مرحله تبیینی، تشریحی و تهییجی تقسیم شده است .
مدیرکل رسانه استانی در ادامه ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در ایام انتخابات را به این شرح اعلام کرد :
معاونت صدا با ویژه برنامه های : « میکروفن»، برنامه عصرگاهی « گیلانه »، برنامه خانواده « آیینه زندگی »، برنامه جوان «ساعت جوانی »،« صبح بخیر گیلان »، آنونس های مختلف، بسته های صوتی کوتاه،« طلوع »، « قطار شماره 11» و در برنامه های روتین به موضوع انتخابات می پردازد.
معاونت خبر در حوزه اخبار و تحلیل های انتخابات با هدف پایش فضای انتخاباتی بیش از صد خبر و دو نظر سنجی، گفتگوی ویژه انتخاباتی دارد و از مسوولین و دست اندرکاران اجرا و نظارت بر انتخابات و اساتید دانشگاه در خصوص تبیین انتخابات دعوت می کند ،بسته های انتخاباتی (باکس خبری)، بارگذاری اخبار در سایت خبری 75 فقره پخش خبر با موضوع انتخابات از سیما و 57 فقره خبر رادیویی و بارگذاری 64 خبر در فضای مجازی از جمله اقدامات این معاونت با موضوع انتخابات می باشد.
وی با بیان فعالیت های معاونت فضای مجازی در ایام انتخابات گفت: تولید ویدیوی « طنز باران » در 67 قسمت و نشر گسترده آن ،تولید 10 موشن گرافیک، تولید 20 عکس نوشت و پوستر و برنامه ریزی برای تولید 40 قطعه دیگر، تولید 13 قطعه اینفوگرافیک ، تولید 3 قطعه کاریکاتور، تولید یک رئال موشن، هماهنگی با کانال ها و پیج های فعال فضای مجازی جهت توزیع به موقع تولیدات ، رایزنی با گروه های فعال مجازی برای ایجاد هشتک ویژه انتخابات، حضور فعال در جلسات شورای انتخابات مرکز و استان از جمله اقدامات این معاونت برای ایام انتخابات به شمار می رود.
باقرزاده با بیان اینکه معاونت سیما نیز همچون همیشه با تولید ویژه برنامه های مختلف به انتخابات می پردازد اظهار داشت : « امی انتخاب»، میزگرد گفتگو محور ،« با هم »، سریال جایزه در قالب طنز، برنامه خانه مهر، مهتاب شبان، لوجنک، نماهنگ ها، ویژه برنامه روز انتخابات و پخش زنده، حماسه مردم، مستند گزارشی از جمله اقدامات این معاونت برای برگزاری انتخابات می باشد .
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان رئوس برنامه های دهه فجر این مرکز گفت :
معاونت صدا با برنامه های : « روز خوب پیروزی »، «پرچمداران عشق» با موضوع 63 شهید انقلاب ، 9 برنامه 5 ترانه ویژه سرودها و ترانه های انقلاب،10 نمایش 30 دقیقه ای، برنامه شبانه ویژه کتاب، سینما و تئاتر، برنامه خانواده ( دعوت از خانواده های شهدای انقلاب )، تشریح دستاوردهای انقلاب در برنامه « شهر ما » و « دریچه» با دعوت از مسوولین و مدیران، برنامه جوان و نوجوان با دعوت از جوانان نخبه علمی و ورزشی و هنری، برنامه روستا و تالشونه  در خصوص دستاوردهای انقلاب به دهه فجر می پردازد .
معاونت سیما برنامه های : « آیینه تلاش» با ذکر عملکرد و خدمات نظام، پوشش زنده راهپیمایی 22 بهمن از 5 نقطه رشت و 10 شهرستان، امید آفرینی افتتاح پروژه های استانی، برنامه « هفت هنر » با موضوع جشنواره فیلم فجر ،مستندهای مختلف را در جدول پخش خود در ایام الله دهه فجر دارد .
معاونت خبر برای تهیه و پخش 6 گفتگوی ویژه خبری، 6 گزارش ویژه خبری، یک گزارش ویژه مکتوب، پوشش برنامه هایی با موضوع دهه فجر در سراسر استان و ارسال به شبکه های سراسری و پخش از شبکه استانی، انتشار اخبار این دهه در فضای مجازی در این ایام برنامه ریزی کرده است.
وی با بیان اقدامات معاونت فضای مجازی در ایام الله دهه فجر بیان کرد : تولید و توزیع 9 ویدیو کلیپ، 7 پادکست، 5 وله دهه فجر، 10  روز شمار انقلاب، 5 موشن گرافیک ،10 اینفوگرافیک، پویش عکس 22 بهمن، تولید و توزیع 9 کاریکاتور، معرفی ویژه برنامه های دهه فجر صدا و سیمای گیلان در وب سایت، تولید و نشر دو مستند در رابطه با انقلاب، تولید و توزیع 25 پوستر، تولید و نشر 25 عکس نوشته، نشر تمامی تولیدات در شبکه های اجتماعی مجموع فعالیت های این معاونت را در دهه فجر در بر می گیرد .
در پایان این نشست خبرنگاران سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و مدیرکل مرکز نیز با آنها پاسخ داد.