سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری نشست حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در صداوسیمای مرکزگیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در صداوسیمای مرکزگیلان

شناسه : 363220880

نشست حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با حضور سرهنگ بایرامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، دکتر باقرزاده مدیرکل صداوسیمای مرکز استان و اعضای کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای شورای هماهنگی حفظ آثار در رسانه استانی برگزار شد .
مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان در این نشست کلیدی ترین اهداف دفاع مقدس را ترویج فرهنگ اسلامی، انقلابی و جهادی برشمرد و گفت : ترویج فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس و معرفی زوایای مختلف جنگ تحمیلی به ویژه تفکر حسینی امام راحل (ره) و شهیدان در شرایط کنونی بهترین راه مقابله با افکار شوم دشمنان است . وی بر نقش آفرینی بارز گیلانیان در هشت سال دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: نمادهای اقتدار همیشه ماندگارند؛ اما باید تلاش شود تا این دلاورمردیها برای نسل نو واگویه و به عنوان الگو معرفی شوند.
محمد باقر باقرزاده با بیان اینکه وارد چله دوم انقلاب شده ایم از رسانه های استان خواست غرور آفرینی رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی و افتخار آفرینی گیلانیان بیشتر مورد توجه و انعکاس قرار گیرد تا نسل جدید بیش از همیشه عظمتی را که خلق شد، بشناسید
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان بیان کرد : به رغم حضور بارز رزمندگان استان در دفاع مقدس و تقدیم هشت هزار شهید در جنگ تحمیلی متأسفانه این استان در مقوله ادبیات دفاع مقدس مظلوم واقع شده است . سرهنگ عباس بایرامی در نشست کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گیلان با اشاره به در پیش بودن سالروز عملیات کربلا 4 و 5 افزود: حدود دو هزار گیلانی به طور مستقیم در کربلای 5 نقش آفرین بودند ، اما متأسفانه کمتر به این موضوع پرداخته شده است .
وی با تأکید بر نقش رسانه در فرهنگ سازی افزود : رسانه های استان تلاش کنند بیش از گذشته نقش گیلانیان را در هشت سال جنگ تحمیلی مورد واکاوی قرار داده و به ابعاد مغفول مانده و نقش رزمندگان استان در هشت سال دفاع مقدس بپردازند.
وی همچنین از رسانه های استان خواست مقوله ایجاد موزه دفاع مقدس را مورد توجه قرار داده و نگاه عمیق تری به این موضوع داشته باشند.
بایرامی از ارائه طرح اطلس جنگ گیلان خبر داد و تصریح کرد : این اطلس بر مبنای روز شمار هشت سال دفاع مقدس گیلانیان تدوین می شود و اگر چه ممکن است مراحل تکمیل آن چندین سال به طول بیانجامد اما برای آینده استان بسیار مثمر ثمر خواهد بود .
تهیه مستند از زندگینامه شهدای دفاع مقدس و تشکیل کارگاه آموزش و پرورش خبرنگاران حرفه ای در حوزه دفاع مقدس از بارزترین پیشنهادات این نشست بود.