جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نخستین نشست روابط عمومی های منطقه یک رسانه ملی به میزبانی صداوسیمای مرکزگیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین نشست روابط عمومی های منطقه یک رسانه ملی به میزبانی صداوسیمای مرکزگیلان

شناسه : 283290755

برگزاری نخستین نشست روابط عمومی های منطقه یک رسانه ملی به میزبانی صداوسیمای مرکزگیلان

نخستین نشست مدیران روابط عمومی منطقه یک رسانه ملی با حضور قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان ،مدیران و کارشناسان روابط عمومی حوزه ستادی رسانه ملی و مراکز شمال و شمال شرق کشور به میزبانی گیلان در سالن همایش میرزا کوچک خان مجتمع آموزشی رفاهی زیبا کنار برگزار شد .
اولین روز این نشست دو روزه با هدف ارتقاء تعاملات فی ما بین ،اهمیت بازخوردهای مخاطبان رسانه و نیز انتقال شایسته و مناسب به مسوولان عالی رسانه ملی برگزار شد . در ابتدای جلسه مهندس ظهیری قائم مقام صدا و سیمای مرکز گیلان ضمن با اهمیت دانستن عرصه روابط عمومی و نیز جایگاه ویژه این حوزه در پیشبرد اهداف عالیه رسانه ملی مطالبی را ارائه کردند. در ادامه دُرنشان مدیر ارتباط با سازمانها و نهادهای اداره کل روابط عمومی رسانه ملی هدف از تشکیل این نشست را ایجاد هم افزایی حوزه های مناطق یک کشور دانست  و برگزاری چنین جلسات هم اندیشی را مهم ارزیابی کرد . همچنین کارگاه آموزشی با سخنان دکتر فروز فر استاد ارتباطات ادامه یافت . تعریف روابط عمومی ،اهداف و جایگاه آن ،تعریف روابط عمومی الکترونیک ،سایبری و شاخصه های هریک از جمله مسائل مطروحه در این کارگاه بود. پس از برگزاری کارگاه اعضا به بیان مسائل و تبادل نظر پرداختند. تغییر نوع نگاه مدیریتی نسبت به جایگاه روابط عمومی ،نحوه تعامل ،ارسال اخبار مراکز به هفته نامه سازمان ،اهمیت روابط عمومی به چهره های برتر هر حوزه از جمله دیگر موارد هم اندیشی در اولین روز این نشست بود.
دومین روز این نشست نیز با جمع بندی مناسب مطالب روز گذشته آغاز شد.محمد تقی دُرنشان از مهم ترین محورها و مباحث روز گذشته را نحوه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای مراکز به اداره کل رووابط عمومی ،مدیریت پایگاه های اطلاع رسانی مراکز به اداره کل روابط عمومی ،مدیریت پایگاه های اطلاع رسانی مراکز از سوی روابط عمومی،ارایه شرح وظایف مصوب سازمانی و الگوی نیروی انسانی و تفکیک وظایف روابط عمومی از مدیریت دفتر مراکز عنوان کرد و افزودو با عمل شایسته و به روز فعالیتها و نیز تاکید اداره کل روابط عمومی به عنوان پشتیبان ستادی شاهد تعالی این عرصه خواهیم بود.
در ادامه دکتر فروز فر استاد ارتباطات به اهمیت شاخصه های روابط عمومی در عرصه نوین اطلاع رسانی پر داخت و اظهار داشت ،روابط عمومی ها می بایست به عنوان یک نهاد کنش گر نه واکنش گر مبادرت به فعالیت کند و بالاترین ارزش روابط عمومی را در پیش بینی ،شکل بخشی و نحوه برخورد مطلوب با مشکلات آینده خواهد داشت .
بررسی علل ضرورت وجود روابط عمومی ،تعاریف روابط عمومی ،علل ضعف جایگاه و عملکرد روابط عمومی ها از مسائلی بود که در کارگاه آموزشی در دومین نشست روابط عمومی ها مورد بحث قرار گرفت و آسیب شناسی شد.
مسائل حوزه مخاطبان و تبلیغات از سوی اعضاء مطرح و راهکارهایی جهت ارتقاء و بهبود روابط عمومی ارائه شد. در پایان همکاران ضمن گرفتن عکس یادگاری هدایایی دریافت نمودند. بازدید از تالاب انزلی و منطقه آزاد بندر انزلی از جمله برنامه های سیاحتی این نشست بود.