جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان با حضور استاندار - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان با حضور استاندار

شناسه : 162273704

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان با حضور استاندار

مراسم روز خبرنگار در مسجدالنور صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد. این مراسم با حضور دکتر نجفی استاندار ، دکتر محمد حسین قربانی رئیس مجمع نمایندگان گیلان ،مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و مدیرکل و معاونان و خبرنگاران  صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد . 
استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه خبرنگار باید وجدان کاری داشته باشد می تواند با انتقاد دلسوزانه  ارتباط بین مردم و مسوولان را مستحکم کند. محمد علی نجفی افزود: همه مسوولان ،مدیران و فرمانداران موظفند در هر شرایطی پاسخگوی مسوولان باشند و هیچ مسوولی حق ندارد از انتقادات سازنده خبرنگاری گله مند باشد.
رییس مجمع نمایندگان هم در این نشست گفت: خبرنگاران  باید در خبر رسانی صداقت، امانت  و شفافیت را مد نظر قرار دهند تا در ذهن مخاطب ماندگار شوند. محمد حسین قربانی افزود: اصحاب رسانه می توانند با به چالش کشاندن مشکلات هر منطقه محور اصلی توسعه آن منطقه باشند. وی در خصوص تصویب قانون سختی کار شغل خبرنگاری گفت : مجلس اجرای این قانون را در اختیار سازمانها قرار داده که متاسفانه برخی از سازمانها این قانون را اجرا نمی کنند و تلاش می کنیم تا مجلس این قانون را برای تمامی سازمانها اجباری کند . 
محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز با استناد به جمله مقام معظم رهبری که به مسئله ی خبررسانی باید به این چشم نگاه کرد که به نیت ترویج خیر باشد ،گفت:  خبرنگاران برای انعکاس رویدادها از جان خود مایه می گذارند و در جامعه نماد آگاهی ،دانایی،بینش و معرفت بوده و به این جهت دارای ویژگی های زیادی است. وی با اشاره به دیگر ویژگی های خبرنگاران آنها را محور اصلی اطلاع رسانی در جامعه دانست و با بیان اینکه خبرنگاران بایستی در همه ابعاد پیشرو و مثمر ثمر باشند ، خاطر نشان کرد : خبرنگار کسی است که هم وقایع، اخبار و رویدادها را منعکس می کند و هم جریان ساز و آگاهی بخش است . 
مدیرکل مرکز با بیان اینکه خبرنگاران بر اساس وجدان و اخلاق فعالیتها انعکاس دهند تصریح کرد: اهالی رسانه باید نقدهای سازنده و نگاه کارشناسانه ارایه دهند.محسن نصرپور با اشاره به توفیقات خبر گیلان در طی چند سال اخیر گفت: خبر گیلان توانسته در 5 ماه گذشته جز استانهای برتر کشور باشد و اگر تجهیزات و امکانات آن تکمیل شود موفق تر از همیشه در صحنه ظهور خواهد یافت . 
معاون اطلاعات و اخبار مرکز و یکی از پیشکسوتان خبرنگار نیز به نیابت از همکاران خبر به بیان مسائل و مشکلات این بخش پرداختند. در پایان مراسم پس از تجلیل از خبرنگاران و اهداء لوح تقدیر توسط استاندار، رییس مجمع نمایندگان به همراه مدیران کل بعضی از دستگاههای استان و معاونان مرکز از تحریریه خبر بازدید کردند.