جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره آدم‌برفی در حیران آستارا - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره آدم‌برفی در حیران آستارا

شناسه : 64147514

 

خبرگزاری فارس: برگزاری جشنواره آدم‌برفی در حیران آستارا

حمیدرضا قهرمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره آدم برفی در ایام برفی پیش‌رو در روستای حیران اظهار کرد: این جشنواره در دهه فجر امسال برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره برای نخستین بار با همکاری هیئت‌ ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی آستارا برگزار می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه موافقت‌های لازم برای برگزاری این جشنواره به عمل آمده است، گفت: در راستای اجرای باشکوه این جشنواره اداره کل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان، هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان، دهیاری و شورای ورزش حیران نیز مشارکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ارتفاعات گردنه حیران در بیشتر ایام زمستان پوشیده از برف است، اضافه کرد: شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه فرصت خوبی است تا این جشنواره زمستانه با استقبال علاقه‌مندان برگزار شود.

قهرمانی، برگزاری این جشنواره را در سطح استانی عنوان کرد و یادآور شد: در این جشنواره می‌توان از قابلیت‌ها و استعدادهای بی‌نظیر هنرمندان گیلان به‌ویژه شهرستان مرزی آستارا بهره‌مند شد.

وی برگزاری جشنواره آدم برفی را فرصت خوبی برای معرفی و شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم منطقه عنوان کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: پیش‌بینی شده در قالب این جشنواره انواع غذاها، بازی‌های بومی، لباس‌های محلی و دیگر صنایع‌دستی هنرمندان شهرستان آستارا عرضه شود.

وی، توسعه کارآفرینی و گردشگری ورزشی را از جمله اهداف این جشنواره آدم‌برفی خواند و خاطرنشان کرد: در صورت فراهم شدن شرایط و امکانات لازم، این جشنواره در سطح مطلوبی برگزار می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر