رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

برگزاری اولین محفل انس با قرآن در فضای عمومی در شهر رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری اولین محفل انس با قرآن در فضای عمومی در شهر رشت

شناسه : 64193783

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) اولین محفل انس با قرآن در فضای عمومی را در بوستان قدس رشت برگزار کرد.

مرتضی عاطفی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در حاشیه این مراسم که شب گذشته با حضور شهردار رشت، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان فرهنگی استان برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، با اشاره به برنامه های فرهنگی این سازمان در زمینه جلسات انس با قرآن در قالب ترنم وحی، از این مراسم به عنوان دومین ترنم وحی در سال 93 نام برد که با همکاری سپاه ناحیه رشت به انجام رسیده است.

عاطفی با تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ قرآنی در جامعه، از نقش این مهم در تقویت ارزش ها و باورهای دینی گفت و تصریح کرد: با توجه به برگزاری مراسمات ملی و مذهبی در فضاهای عمومی و استقبال خوب مردم از اینگونه مراسمات، نیاز به ترویج فرهنگ قرآنی در قالب این طرح در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت احساس شد که خوشبختانه با حضور پرشور مردم، زمینه لازم جهت تقویت هرچه بهتر این مراسمات در آینده فراهم شد.

وی افزود: پس از برگزاری منظم محافل انس با قرآن با تلاوت موضوعی آیات قرآن کریم در مساجد صادقیه، مسجد قدس(میدان فرهنگ)، مسجد امام حسین(ع) (شهرک صبا)، مسجد صاحب الزمان(عج)(سیاه اسطلخ)، مسجد هاشمی، مسجد امام جعفر صادق (ع) و مسجد امام علی (ع) (حاج مجتهد)، این بار نهمین مراسم معنوی محفل انس با قرآن در این سطح تشکیل شد که امیدواریم این حرکت مثبت فرهنگی را که بصورت دو ماه یکبار برگزار می شود بتوانیم در مناسبت های مختلف مذهبی در سطح تفرجگاههای عمومی شهر رشت به اجرا برسانیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در پایان نیز ضمن گرامیداشت ایام ماه مبارک رمضان، لزوم تقویت آموزه های قرآنی را در سطح جامعه مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا، تلاوت آیات قرآن کریم توسط قاری بین المللی حاج سعید طوسی، مولودی خوانی محمد رمضانپور و مسابقه حضوری از دیگر بخش های این مراسم بوده است.

ایسنا