جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

برپایی جشن ملی زیر سایه خورشید در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی جشن ملی زیر سایه خورشید در گیلان

شناسه : 63871411

مسئول کانون جوانان رضوی گیلان از برپایی جشن ملی زیر سایه خورشید همزمان با 22 استان در گیلان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، اسحاق مژدهی مسئول کانون جوانان رضوی گیلان عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: هیات خادمین‏الرضا(ع) از سال 81 تاسیس شد و به تدریج در استان‏های دیگر نیز گسترش یافت.

وی با بیان اینکه ایام ولادت امام رضا(ع) اولویت برنامه‏ های این هیات است گفت: از شب ولادت حضرت معصومه(س) با برپایی جشن میلاد آن حضرت در مهدیه رشت ویژه برنامه‏های دهه کرامت توسط کانون جوانان رضوی آغاز شد.

وی افزود: تشکیل کانون جوانان رضوی در قالب شبکه ملی با نام «شجر» (شبکه جوانان رضوی) با دو محور تشکل ‏های رضوی و آستان قدس است.

مژدهی با بیان اینکه از 87 تصمیم بر این شد تا فضای کشور در ایام ولادت حضرت معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) از معنویت بیشتری برخوردار شود، گفت: آستان قدس رضوی تلاش کرد تا با حضور خدام در شهرهای مختلف سراسر کشور نور رضوی را در سطح کشور اشاعه دهد.

وی ادامه داد: کاروان خادمین حرم مطهر امام‏رضا(ع) از فرهیخته‏ ترین خادمین حرم تشکیل شده تا از وجهه و اندوخته اخلاقی خوبی برخوردار باشند و به درستی بتوانند پیام این کاروان را به گوش مردم برسانند.

مژدهی اضافه کرد: جشن ملی زیر سایه خورشید همزمان در 22 استان کشور و 6 کشور خارجی با حضور 4 نفر از خدام حرم رضوی، شب پنجشنبه 21 شهریورماه در رشت برگزار می‏شود.

وی محور جشن‏های امسال را تبیین سبک زندگی اسلامی و زندگانی اهل‏بیت(ع) عنوان کرد و گفت: خدام آستان قدس رضوی عصر روز سه‏شنبه 19 شهریور ماه وارد گیلان خواهند شد و با حضور در شهرهای فومن، شفت، رودسر، لنگرود، رشت، خمام و یکی از روستاهای بخش کوچصفهان در جمع مردم حضور یافته و به اجرای ویژه برنامه‏ ها می‏پردازند.

مژدهی افزود: عیادت از بیماران در بیمارستان‏ها، دیدار با خانوداه‏ های معظم شهدا و حضور در گلزار شهدا از جمله برنامه‏ های خدام حرم رضوی در مدت حضور در گیلان است.

وی همچنین به همراه داشتن میثاق نامه‏ای حاوی احادیث امام رضا(ع) را از نکات قابل توجه این کاروان عنوان کرد و گفت: این میثاق‏نامه با تاکید مقام معظم رهبری تهیه شده و محتوای آن مربوط به سبک زندگی رضوی و اسلامی است.

مسئول کانون جوانان رضوی گفت: در ایام کرامت این کانون در کنار جشن زیر سایه خورشید در مجموع 20 برنامه در سراسر استان به اجرا در می‏آورد که برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه(س)، مسابقات فرهنگی و هنری، همایش نقاشی خیابانی و برپایی نمایشگاه عکس و پوستر امام مهربانی از جمله ممهترین این برنامه‏هاست.

وی خاطرنشان کرد: ویژه برنامه ‏های دهه کرامت با برگزاری جشن ویژه میلاد امام رضا(ع) همزمان در رشت و دیگر مناطق استان به پایان می‏رسد.

ایسنا