رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

برای اعتلای برنامه های دینی و فرهنگی از ظرفیت جوانان استفاده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برای اعتلای برنامه های دینی و فرهنگی از ظرفیت جوانان استفاده شود

شناسه : 64202108

آستارا ـ ایرنا ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: برای تقویت و اعتلای برنامه های دینی و فرهنگی از ظرفیت های موجود جوانان استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام جمال یاری روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس اداره تبلیغات اسلامی آستارا افزود: تبلیغ و اشاعه فرهنگ اسلامی وظیفه تمامی دلسوزان نظام است.

وی اضافه کرد: دین اسلام مختص گروه خاصی نیست بلکه همه باید در جهت تبلیغ صحیح و در عین حال جامع دین اسلام قدم بر داریم.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات مسموم و سوء دشمنان به منظور ضربه زدن به پیکره نظام ادامه دارد ، اظهار کرد: توطئه های شوم دشمنان بر ما مشخص است و ما باید با آگاهی و بصیرت و با عمل به منویات مقام معظم رهبری به مقابله با آنان بایستیم.

وی کشت و کشتارهای بی رحمانه وهابی ها ، سلفی ها و تکفیری ها را در کشورهای مسلمان نشانگر ضعف دینی و اعتقادی دشمنان قسم خورده عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از مردم بندر آستارا به عنوان مردمانی متدین و مرزبانانی غیور و شجاع نام برد و اضافه کرد: مردم ولایتمدار بندر آستارا در مناسبت ها و آیین های ملی و مذهبی همیشه حضوری پررنگ داشته اند و عشق و علاقه این مردم به اهل بیت(ع) و همچنین ولایت و نظام مشخص و روشن است.

امام جمعه شهرستان آستارا در ادامه با اشاره به فعالیت نهادهای مختلف فرهنگی در کشور اضافه کرد: اعتلای فرهنگ اسلامی احتیاج مبرم به عزم ملی و مدیریت جهادی دارد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا فعالیت تبلیغات اسلامی را از بدو تاسیس ارزشمند خواند و اظهار کرد: آن نهادهایی که به دستور امام خمینی(ره) تاسیس شده اند ، همواره بانی خیر و برکت برای نظام جمهوری اسلامی بوده اند.

وی در ادامه ترویج و تبلیغ معارف اسلامی را ارزشمند ترین کار در یک کشور اسلامی خواند و افزود: شایسته است در کارهای فرهنگی متولیان امر دقت نظر بیشتری داشته باشند.

فرماندار آستارا نیز در بخش دیگری از برنامه با اشاره به اینکه تبلیغ دین وظیفه همه مردم است ، افزود: کار تبلیغ محدوده ، مرز ، زمان و مکان خاصی را نمی شناسد که در این راستا بیشترین وظیفه بر عهده علمای دین است.

سیروس شفقی تبلیغ دین در دور افتاده ترین نقاط کشور را نشان از عشق و علاقه وافر علما و مبلغان به دین مبین اسلام خواند و گفت: علمای دین حتی در سخت ترین شرایط انقلاب نظیر ایام هشت سال دفاع مقدس نیز از کار تبلیغی خود غافل نبودند.

وی راه اندازی خانه های عالم در سطح روستاهای شهرستان را اقدامی پسندیده برای رفع شبهات دینی مردم ذکر و بیان کرد: دولت نیز برای ایجاد این خانه های عالم حمایت خود را دریغ نخواهد کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه کار برای رضای خدا نزد پروردگار از ارزش فوق العاده ای برخوردار است ، افزود: دشمنان اسلام و انقلاب در مقابل ما قد علم کرده اند که انتظار داریم برنامه های فرهنگی و معنوی در حوزه های مختلف تقویت شود.

صفر نعیمی اضافه کرد: شهرستان مرزی بندر آستارا به سبب موقعیت خاص خود در معرض تهاجم فرهنگی دشمنان قرار دارد که امید داریم مسوولان استانی نگاه ویژه ای به آستارا داشته باشند.

به گزارش ایرنا ، در این آیین با تقدیر از زحمات 56 ماهه حجت الاسلام حسن ملائکی ، حجت الاسلام ابراهیم حاتمی با حکم مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان به عنوان رییس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا منصوب شد.

شهرستان آستارا در غرب استان گیلان واقع است.

ایرنا